وزارت برنامه ریزی مصر کمپینی را با عنوان «یک میلیون کارآفرین»، راه اندازی و اقدامات عملی حمایت از کارآفرینان را با هدف تربیت یک میلیون کارآفرین تا سال ۲۰۳۰ آغاز کرده است.

طرح مصر برای تربیت یک میلیون کارآفرین تا سال ۲۰۳۰

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از روزنامه الیوم السابع مصر، این برنامه در قالب راهبرد توسعه پایدار و چشم انداز ۲۰۳۰ مصر قرار است بخش قابل توجهی از نیازهای کشور در حوزه تولید و اشتغال را برطرف کند.

در همین چارچوب کارآفرینان مصری از پرداخت مالیات معاف شده اند.

در کنار معافیت از مالیات کارآفرینان، دولت مصر، آموزش داوطلبان کارآفرینی را آغاز کرده و خدمات فنی لازم برای ترویج کارآفرینی و نیز ثبت اختراعات به صورت رایگان ارائه می کند.

دکتر هاله السعید وزیر برنامه ریزی و توسعه مصر می گوید کارآفرینی می تواند راه حل های مبتکرانه و واقعی برای حل چالش های اقتصادی و رونق تولید ارائه دهد و چرخ های اقتصاد را از طریق طرح های کارآفرینی کوچک به گردش درآورد تا جوانان مصری، مولد تر از هر زمان دیگری، اهداف توسعه ای را محقق کنند.

وزیر برنامه ریزی و توسعه مصر تاکید کرد که برنامه «یک میلیون کارافرین» در کنار توسعه اقتصادی و اجتماعی از جمله کاهش بیکاری، راه حل های خلاقانه ای را از گذر تجربه ها و تحقیقات برای حل مشکلات متعدد اقتصادی ارائه خواهد کرد.

نظرسنجی جدیدی با عنوان «کارآفرینی در خاورمیانه و شمال آفریقا در سال ۲۰۲۱» نشان می دهد که ۷۰ درصد مصری ها کارآفرینی و ایجاد کسب و کار خاص خودشان را به سایر شیوه های اشتغال، ترجیح می دهند.

بر اساس این نظرسنجی که در خبرگزاری سی ان ان منتشر شده، فقط ۱۰ درصد از افرادی که کارآفرینی را ترجیح می دهند به فکر تاسیس شرکت نیستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =