نرخ تورم ماه آوریل در انگلیس، بیشترین شتاب افزایش نرخ را در ۳۰ سال گذشته رقم زد.

تورم در انگلیس به بالاترین سطح ۴۰ سال گذشته رسید

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از نرخ تورم سالانه در انگلیس، در فوریه ۲۰۲۲ از ۵.۵ درصد ژانویه به ۶.۲ درصد در فوریه رسید. مردم انگلیس در ماه مارس، تورم ۷ درصدی را لمس کردند که پُرشتاب ترین نرخ ۳۰ سال گذشته نام گرفت.

اما ماجرا به همین جا ختم نشد و ترکش های تداوم جنگ روسیه و اوکراین به اقتصاد کشورهای اروپایی از جمله انگلیس نیز اصابت کرد.

اختلالات زنجیره تامین در آوریل موجب شد قیمت مواد غذایی و سوخت در این کشور، سیر صعودی پیدا کند. این افزایش قیمت ها تا آنجا ادامه یافت که تورم سالانه منتهی به آوریل در این کشور به ۹ درصد رسید.

این نرخ تورم، بالاترین رقم از سال ۱۹۸۲ محسوب می شود که نرخ تورم به ۱۱ درصد رسیده بود.

اولین عامل موثر در افزایش نرخ تورم، افزایش هزینه مسکن و آب و برق (۱۹.۲ نسبت به ۷.۷ درصد) اعلام شد.

بانک مرکزی انگلیس

قیمت تولیدکننده کالاهای تولید شده در این کشور در آوریل ۲۰۲۲ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۴ درصد افزایش یافت. در حالی که در ماه مارس، ۱۱.۹ درصد اعلام شده بود.

این میزان تورم تولید از جولای ۲۰۰۸ بی سابقه بوده است. بیشترین سهم نیز متعلق به گروه مواد غذایی با ۳.۰۵ واحد درصد افزایش بوده است.

با افزایش نرخ تورم در این کشور، بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد ناگزیر از ادامه برنامه های افزایش نرخ بهره خواهد بود.

رشد آمار اشتغال و درآمد در این کشور به بانک مرکزی انگلیس، قدرت بیشتری برای ادامه اجرایی کردن نرخ بهره می دهد. نرخ بیکاری نیز به ۳.۷ درصد کاهش یافت که پایین ترین سطح از سال ۱۹۷۴ برآورد شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =