معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال را به عنوان مهمترین پروژه این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی نخستین کلان پروژه‌ای است که بر اساس آن ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال در نظر گرفته شده است، علاوه بر این، ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی از دیگر کلان پروژه‌ها است.

ایجاد اشتغال، نخستین کلان‌پروژه وزارت کار

به گزارش کارآفرین نیوز؛ علی‌حسین رعیتی‌فرد در اختتامیه جشنواره ملی حلوا ارده سنتی زرقان گفت: در سالی که به نام تولید و اشتغال نامگذاری شده تلاش بر این است که زمینه رونق تولید و اشتغال در کشور ایجاد شود و صدور مجوز کسب و کار و تسهیل آن از جمله اقدامات اساسی و بنیادی وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی در حال انجام است.

وی ادامه داد: صدور مجوز برای مشاغل خانگی تسهیل شده تا کسانی که متقاضی هستند بتوانند به راحتی مجوز بگیرند، همچنین در حال حاضر زمان صدور مجوز یک روز بیشتر زمان نخواهد برد.

رعیتی‌فرد با اشاره به اینکه بوروکراسی و فرایند اداری تولیدکنندگان را آزار می‌داد و در حوزه وزارت مردم این موانع به حداقل رسیده است، از تسهیل شرایط ویژه در مشاغل خانگی و جوارکارگاهی برای کمک و انگیزه دادن به کارگران خبر داد و گفت: در ۶ ماه گذشته بیش از ۶۰۰ جواز کارگاهی صادر شده است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به چهار کلان پروژه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی نخستین کلان پروژه‌ای است که بر اساس آن ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال در نظر گرفته شده است و همچنین ساماندهی صندوق‌های بازنشستگی از دیگر کلان پروژه‌ها است.

اشتغال زایی

وی گفت: رفاه مردم بعنوان سومین پروژه برای رفع فقر مورد توجه است که با هم‌افزایی و مدیریت ۴۰۰ شرکت بزرگ کشور و تلاش برای ارتقای سوددهی بیشتر این شرکت‌ها، خدمات به جامعه هدف بیشتر می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تلاش شده نماینده کارگری و کارفرمایی در تصمیم‌گیری‌های وزارت کار حضور مؤثری داشته باشند، گفت: صیانت از نیروی کار از اولویت‌های ما در سه جانبه‌گرایی است.

همچنین بهره‌مندی از تجارب کشورهای موفق در پیشگیری از حوادث شغلی و صیانت از نیروی کار برای امنیت شغلی کارگران از موضوعات مورد اشاره وی در این مراسم بود.

رعیتی‌فرد با اشاره به اقدام ویژه در ایجاد سامانه پایش کار و نظارت بر اجرای قانون کار در محیط‌ها و کارگاه‌های فعال کشوری، تأکید کرد: امید است که این جشنواره سبب رونق بیشتر تولید در استان فارس شود و علاوه بر نیازهای استان منجر به توسعه صادرات این محصول مغذی در کشورهای منطقه و بهره‌مندی از این ظرفیت می شود

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =