سه روز رشد مثبت و دو روز افت شاخص کل بورس؛ حاصل کار بورس اوراق بهادار تهران در آخرین هفته اردیبهشت ماه امسال بود و شاخص در این هفته طی روز سه‌شنبه با عبور از ارتفاع یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد، رکورد ۲۰ ماهه اخیر را نیز شکست.

بورس در هفته پایانی اردیبهشت چگونه بسته شد؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی روند شاخص کل بورس در جریان معاملات هفته جاری نشان می دهد که در روز شنبه و اولین روز معاملات، شاخص حدود ۱۴ هزار واحد رشد را به ثبت رساند و در کانال یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد ایستاد. در این روز معامله گران بورس، ۱۲.۷ میلیارد سهام را دست به دست کردند.

در روز یکشنبه اما شاخص نتوانست به روند مثبت خود ادامه دهد و بیش از ۵ هزار واحد در پایان معاملات ریزش داشت. ی روز یکشنبه هفته جاری، شاخص کل بورس در ارتفاع حدود یک میلیون و ۵۷۳ هزار واحد ایستاد و به کار خود پایان داد. در روز دوم معاملاتی هفته، شاخص کل بورس ۰.۳۴ درصد منفی بود.

طی روز دوشنبه و در وسط هفته جاری، شاخص کل بورس دوباره روند رشد را تجربه کرد و با حدود ۱۱ هزار واحد رشد در کانال یک میلیون و ۵۸۳ هزار واحد قرار گرفت. طی روز دوشنبه هفته جاری، ارزش بورس تهران بیش از ۶ میلیون و ۲۹۷ هزار میلیارد تومان شد.

رکورد ۲۰ ماهه شاخص کل بورس

بر پایه این گزارش، در روز سه شنبه اما شاخص کل بورس رکورد ۲۰ ماهه اخیر خود را شکست و با بیش از ۲۲ هزار واحد رشد در ارتفاع یک میلیون و ۶۰۶ هزار واحد قرار گرفت.

طی روز سه شنبه این هفته، ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۶ میلیون و ۳۸۵ هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران بیش از ۱۲.۳ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۹۲۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۷۷۹۳ میلیارد تومان دادوستد کردند.

روز چهارشنبه و در پایان معاملات بورس تهران در این هفته، شاخص کل بورس ۱۱ هزار واحد رشد منفی داشت و نتوانست کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی را حفظ کند و دوباره به ارتفاع حدود یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد بازگشت و بدین ترتیب پرونده معاملات در هفته پایان اردیبهشت ماه امسال نیز بسته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =