بیت‌کوین در هفته‌ای که گذشت، همچنان در مسیر سرازیری قیمت حرکت کرد گرچه اندکی رمق به بازار سرمایه‌های ریسکی برگشته بود.

ادامه سراشیبی در معاملات هفتگی بیت کوین

به گزارش کارآفرین نیوز، تا دیروز که آخرین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهانی محسوب می شد بیت کوین با لمس کانال ۲۷ هزار، حدود ۶۰ درصد از سقف به یادماندنی ۶۹ هزار دلاری خود را از دست داده است.

هفته گذشته، تلاطم های شدید و نگران کننده در بازار رمزارزها کاهش یافت و دو پیشتاز بازار، این هفته سقوط آزاد را مانند دو هفته پیش از آن، تجربه نکردند. معاملات بیت کوین با حدود ۳.۵ درصد ریزش هفتگی و اتریوم نیز با حدود ۴.۷ درصد بسته شدند.

کاهش شاخص دلار موجب شد کمی بازار به آرامش برسد و از سقوط های آزاد هر روزه خبری نباشد. همین که شاخص دلار، سطوح پایین تر از ۱۰۳ را لمس کرد دارایی های ریسکی کمی جان گرفتند و فشار شدید فروش از معاملات کلی رمزارزها برداشته شد.

بیت کوین

از نوامبر ۲۰۲۱ که فدرال رزرو با اعلام اجرایی شدن سیاست های انقباضی، از توقف قطعی سیاست های تسهیل کمی پرده برداشت، همگرایی سیاست های پولی سایر کشورهای همسو با این سیاست آشکار شد و بیت کوین بر سرسره قیمت نشست.

گرچه از سویی نمی توان با قاطعیت گفت بازار از فرمول های ریاضی پیروی نمی کند، اما از سوی دیگر فعالیت خرس بازار نشان می دهد معاملات بازار همچنان در مسیر نزولی برقرار خواهد بود.

در پایان هفته معاملاتی منتهی به ۱۳ می، بیت کوین ریزش ۲۵ درصدی را تجربه کرده بود و به محدوده ۲۵ هزار دلار ریزش کرد که از سال ۲۰۲۱ سابقه نداشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =