به دنبال درخواست معاونت هماهنگی معاون اول رئیس جمهور مبنی بر ارایه گزارش اقدامات انجام گرفته در راستای هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی به منظور تحقق شعار سال، وزارت اقتصاد پیش‌نویس «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان در حوزه اقتصاد» را به دولت ارایه کرد.

آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه اقتصاد به دولت رفت

به گزارش کارآفرین نیوز، آیین نامه پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، این وزارتخانه (معاونت سیاستگذاری اقتصادی) با هدف توسعه تقاضا برای محصولات فناورانه داخلی، بسته تسهیل اجرای پروژه های پیشران در حوزه تأمین مالی، مالیات، گمرک و سایر سازمان های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی را تهیه و اجرا می نماید.

همچنین به دلیل رفع چالش های شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در حوزه مالیات، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) موظف است به منظور حمایت و توسعه از فناوری های نوآور در نظام اقتصادی در چارچوب قانون جهش تولید دانش بنیان (مصوب ۱۴۰۰) ظرف مدت زمان ۴ ماه از ابلاغ این آیین نامه، اقدام به تدوین و تصویب آیین نامه های اجرایی مربوط در این قانون نماید.

همچنین این وزارتخانه وظیفه دارد هزینه کرد انجام شده برای فعالیت های تحقیق و توسعه شرکت ها و مؤسسات متقاضی که به تایید معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور رسیده است را در چارچوب قانون جهش تولید دانش بنیان به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی محسوب کند.

علاوه بر این، وزارتخانه مذکور مکلف است با هدف هوشمندسازی فرآیندهای تشخیص و مطالبه مالیات و حذف ممیز محوری از ظرفیت ها و ابزارهای شرکت های دانش بنیان و روش های نوین استفاده نماید.

در کمیسیون اقتصاد دولت این پیشنهاد در دست بررسی و تصمیم گیری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =