برای استفاده از تسهیلات بخش مسکن از طریق اوراق، در حال حاضر رقمی بین ۱۲۰ تا ۴۸۰ میلیون تومان امکان دریافت وام وجود دارد که البته ارقام برای مجردها و زوجین و همچنین شهر محل تقاضا متفاوت است، با این حال رقمی بین ۳۰ تا ۱۲۳ میلیون تومان باید برای خرید اوراق هزینه کرد.

برای خرید اوراق مسکن چقدر بودجه لازم است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، در حال حاضر قیمت هر برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن برای مجردها و زوجین برابر ۱۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش چند هزار تومانی پیدا کرده است.

با توجه به اینکه مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات (شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله) دریافت کنند، برای دریافت آن باید ۵۶۰ برگه (با احتساب تسه ۱۲۹ هزار تومانی) به مبلغ ۷۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان خریداری کنند.

همچنین، زوج های تهرانی می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات (شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله) دریافت کنند که به این منظور باید ۹۶۰ برگه با پرداخت هزینه ۱۲۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تومانی خریداری کنند.

اوراق مسکن

البته، سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها ۱۶۰ میلیون تومان و برای زوجین ۳۲۰ میلیون تومان است که با توجه به اینکه مجردها باید ۳۲۰ و متاهل ها نیز ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، افراد مجرد باید ۴۱ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و افراد متاهل ۸۲ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان برای خرید اوراق هزینه کنند.

این وام برای مجردهای سایر مناطق شهری ۱۲۰ میلیون تومان و برای زوجین این مناطق ۲۴۰ میلیون تومان است که به این منظور مجردها باید برای خرید اوراق ۳۰ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و زوجین ۶۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بپردازند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =