سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اگر صاحبخانه‌ای قرارداد رهن و اجاره سال گذشته مسکن خود را بیش از ۲۵ درصد افزایش دهد، گرانفروشی کرده و مشمول جریمه می‌شود.

صاحبخانه‌های متخلف جریمه می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدعلی اسفنانی درباره برخورد با تخلفات حیطه رهن و اجاره مسکن و برخورد تعزیراتی با این مسئله، تصریح کرد: تا پیش از این برخورد با تخلفات این چنینی و اینکه مبنایی برای برخورد تعزیراتی داشته باشیم، وجود نداشت.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: اتفاقی که قرار است بیفتد بسیار اتفاق مناسبی است و با کسانی که در حیطه مسکن مستاجران را مجبور به پرداخت هزینه گزاف می‌کنند، برخورد خواهد شد.

وی گفت: هر مبلغی که سال گذشته مورد توافق طرفین بوده مبنایی برای افزایش قیمت است به طوری که افزایش این مبنا در تهران ۲۵ درصد و در سایر کلانشهرها ۲۰ درصد است.

همچنین این میزان در سایر شهرها ۱۵ درصد اعلام شده است. اگر صاحبخانه‌ای قراردادی با بیش از این میزان منعقد کنند، تخلف و گرانفروشی کرده و اگر رقمی بیش از ۲۵ درصد ببنند، مبلغ مازاد گرانفروشی محسوب می‌شود.

اسفنانی در خصوص اعمال جریمه برای صاحبخانه های متخلف گفت: گرانفروشی هم جریمه های مشخص دارد و در صورت تصویب نهایی و طی شدن روند اجرایی مصوبه افزایش اختیارات تعزیرات، جریمه های مذکور ۵ برابر می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =