رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تقویت نظارت بر بازار و جلوگیری از رشد غیرمنطقی نرخ‌ها، به سازمان تعزیرات دستور داد با متخلفان به صورت قاطعانه برخورد کند.

دستور رئیس‌جمهور به تعزیرات درباره تخلفات قیمتی

به گزارش کارآفرین نیوز، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تاکید بر لزوم نظارت قوی بر بازار از سوی دستگاه های مسئول، گفت: هدف اصلی دولت اجرای قانون، عادلانه کردن توزیع یارانه ها و جلوگیری از وارد شدن فشار بر سفره خانوار است.

رئیس جمهور با اشاره به لزوم حفظ شرایط تثبیت قیمت ها، اظهارداشت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتحادیه های صنفی بر فرایند قیمت گذاری ها نظارت داشته باشند و از این طریق از افزایش غیرمنطقی نرخ ها جلوگیری به عمل آید.

رئیسی ادامه داد: تعزیرات نیز بر اساس قانون با متخلفان به صورت قاطعانه برخورد کند.

گفتگو با مردم

وی تصریح کرد: شفاف‌سازی عملکرد و گفتگوی مستمر با مردم از مبانی اصلی دولت سیزدهم است و دستگاه‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی باید با همکاری همه مسئولان گره‌های ذهنی و ابهامات در زمینه مسائل اقتصادی از جمله اجرای قانون مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها را برطرف کنند.

در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین موضوع بازار ارز و تدابیر بانک مرکزی برای ساماندهی و انسجام بخشی این بازار مطرح و با توجه به وجود و در دسترس بودن منابع ارزی کافی و بی‌سابقه در بانک مرکزی، مقرر شد برابر قوانین جدید در مورد برخورد با فعالان غیرمجاز در بازار ارز، با افراد سودجو و فرصت طلب به ویژه دلالان و پایگاه‌های نامعتبر در این زمینه برخورد و از توانمندی‌های موجود کشور برای مدیریت منابع و تثبیت نرخ ارز استفاده شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =