رئیس کمیته فقهی سازمان بورس با اشاره به تدوین صندوق وقف سهام، از فراهم شدن امکان وقف سهام توسط خیرین خبر داد.

وقف سهام امکانپذیر شد

به گزارش کارآفرین نیوز، غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به فراهم شدن امکان وقف سهام، از طی شدن مراحل تدوین اساسنامه وقف سهام خبر داد و گفت: با تکمیل این اساسنامه، خیرین می توانند سهام خود را وقف کنند.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تصویب معاملات کپی و انعکاسی در این کمیته طی سال گذشته، بیان داشت: افراد تازه واردی که به مباحث بورسی آشنایی ندارند می توانند در قالب این مصوبه از دانش حرفه ای ها برخوردار شوند.

وی ادامه داد: کارگزاران، اطلاعات افراد ماهر را که طرف قرارداد آن‌ها هستند، در اختیار افراد نا آشنا به بورس قرار می‌دهند و به این ترتیب از طریق نهاد واسط رفتار سرمایه‌گذاری افراد ماهر با کسی که می‌خواهد تبعیت کند، ارتباط ایجاد می‌شود.

تدوین اساسنامه صندوق وقف سهام

مصباحی مقدم درباره صندوق وقف سهام نیز گفت: مشروعیت این موضوع در کمیته فقهی بررسی شده و در نهایت مراجع و رهبری با راه اندازی آن موافقت کردند و افراد می‌توانند سهام خود را در این صندوق به آستان قدس رضوی وقف کنند.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس با اشاره به اینکه افراد می توانند منابع مالی خود را نیز به این صندوق واگذار کنند، افزود: در این فرایند وقف‌کنندگان می‌توانند اعلام کنند اگر ارزش سهام به شدت کاهش یافت، سهام را تغییر داده و تبدیل به احسن شود.

وی ادامه داد: در حال تدوین اساسنامه صندوق وقف سهام هستیم و با نهایی شدن آن تمام خیرین می‌توانند سهام خود را وقف کنند، اما تنها نهادی می‌تواند از این سهام وقف شده استفاده کنند که دارای امور اوقاف باشد و هیچ محدودیتی در این باره وجود ندارد.

رئیس کمیته فقهی بورس اظهار داشت: در حال حاضر ستاد بازسازی عتبات و سازمان اوقاف هم تقاضا داده‌اند که سهام وقف شده را بپذیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =