بیل گیتس در ادامه اظهارات خود درباره نوسان پذیری و غیرمتمرکز بودن بازار کریپتو، بار دیگر بر عدم سرمایه‌گذاری بر رمزارزها تاکید کرد.

اگر سرمایه شما کمتر از ایلان ماسک است، وارد بازار کریپتو نشوید

به گزارش کارآفرین نیوز، بسیاری از افرادی که به عنوان مصادیق و پیشگامان توسعه فناوری در دنیا می شناسیم، رمزارزها را در فهرست گزینه های سرمایه گذاری خود قرار داده اند. حساب بیل گیتس و البته وارن بافت از سایر نخبگان دنیای فناوری و سرمایه گذاری جداست.

۱۰ اکتبر ۲۰۱۹ (۱۸ مهر ۱۳۹۸)، بیل گیتس در سخنرانی خود در روز جهانی افزایش سرمایه که در ششمین کنفرانس جهانی سرمایه گذاری در لیون فرانسه ایراد کرده بود به میزان آلایندگی عملیات استخراج بیت کوین و نوسان پذیری ارزهای دیجیتال اشاره کرد و نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه هشدار داد.

در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹)؛ وی در برنامه تکنولوژی شبکه بلومبرگ بار دیگر تاکید کرد: برای ورود به دنیای کریپتو باید بسیار محتاط بود و بر هیجان ورود سرمایه ها به این بازار، فائق شد به ویژه آنکه عامل بسیار کوچکی مانند یک توییت از ایلان ماسک می تواند امواج نوسانی شدید در این بازار ایجاد کند.

۹ مارس ۲۰۲۲ ( ۱۸ اسفند ۱۴۰۰) بیل گیتس در برنامه نسل آینده سرمایه گذاری در شبکه سی ان بی سی با هشدار نسبت به ورود به دنیای رمز ارزها اعلام کرده بود: اگر میزان سرمایه شما از ایلان ماسک کمتر است، مراقب سرمایه خود در بازار کریپتو باشید.

بینانگذار مایکروسافت افزود: ایلان، صاحب سرمایه هنگفتی است اما بسیار مطلع و زیرک است، بنابراین نگرانی بابت نوسانات شدید در سرمایه او وجود ندارد. اما افرادی که چنین سرمایه ای ندارند، نباید فعالیت پُررنگی در این بازار داشته باشند، به همین دلیل من هم تمایلی نسبت به سرمایه گذاری در بازار کریپتو ندارم.

ایلان ماسک که بر اساس گزارش فوربس، با خالص دارایی ۲۳۳ میلیارد دلاری، ثروتمندترین فرد روی کره زمین به شمار می آید یکی از علاقمندان به حوزه رمز ارزها است و گاهی با توییت در مورد بیت کوین یا دوج کوین، موج قیمتی در این بازار به وجود می آورد.

بیل گیتس

حالا گیتس؛ این نابغه دنیای فناوری بار دیگر در ۲۰ می ۲۰۲۲ (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) در مصاحبه با بیزنس اینسایدر تاکید کرد کوچکترین سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز انجام نداده است و ترجیح می دهد سرمایه خود را در زمینه هایی به کار گیرد که به تولید محصول نهایی ارزشمند منتهی می شود.

گیتس برای عدم ورود به بازار رمزارزها دو دلیل عمده به دلیل همیشگی خود افزوده است: دلیل اصلی این است که این بازار کاملا غیرمتمرکز و تقریبا بدون قابلیت ردیابی است و عامل دوم، نوسان پذیری شدید این معاملات است.

وی پیش از این، قدرت آلایندگی فرایند استخراج رمزارزها را یکی از عوامل مهم در تسریع فرایندهای تغییرات اقلیمی عنوان کرده بود؛ تغییراتی که حیات روی کره زمین را تحت تاثیر بسیار قرار داده است.

چهارمین فرد ثروتمند کره زمین در روز ۲۱ می ۲۰۲۲ در برنامه هر چه می خواهی بپرس در شبکه Reddit تاکید کرد: ارزش شرکت ها را محصولات تولید شده آنها تعریف می کند. اما ارزش کریپتو با تصمیم یک نفر تغییر می کند و سایر افراد، بهای آن را می پردازند. بنابراین از لحاظ ارزش سرمایه گذاری، چیزی به جامعه اضافه نمی کند.

این سخنان بیل گیتس از نظر زمانی، مقارن با دوران ریزش قیمتی بیت کوین عنوان می شود و برخی از فعالان و تحلیلگران بازار معتقد هستند با انتشار این سخنان، بیت کوین حتی از محدوده فعلی ۲۵ تا ۳۰ هزار نیز پایین تر خواهد رفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =