رئیس اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای افزایش تجارت با روسیه به میزان ۱۰ میلیارد دلار در فاز اول و رشد این مبلغ به ۲۰ میلیارد دلار در فاز دوم خبر داد.

افزایش مناسبات تجاری ایران و روسیه به ۱۰ میلیارد دلار

به گزارش کارآفرین نیوز، مسعود خوانساری با اشاره به برنامه افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور ایران و روسیه به ۱۰ میلیارد دلار، گفت: در فاز دوم، این میزان به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به منافع مشترک بین ایران، آسیای مرکزی، میانه و منطقه اوراسیا اظهار داشت: تحریم‌های غیرقانونی غرب علیه روسیه زمینه‌ای را فراهم کرده که همکاری با ایران را برای خنثی‌سازی تحریم‌ها گسترش دهد.

وی به برنامه کاهش نقش دلار در مبادلات تجاری مشترک با روسیه اشاره کرد و افزود: زمینه همکاری تجاری بین دو کشور در زمینه دارو، اقلام پزشکی، مواد غذایی و دانه‌های روغنی وجود دارد.

خوانساری به افزایش زمینه همکاری بین ایران و روسیه پس از سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه اشاره کرد و اظهار داشت: اتصال خطوط ریلی ایران به روسیه از طریق ترکمنستان و قزاقستان و گسترش مبادلات کالای ترانزیتی و همچنین فعالیت گمرکی در ضلع جنوبی روسیه با ایران از زمینه‌های همکاری تجاری بین دو کشور به شمار می‌رود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران توسعه تجارت کانتینری بین ایران و روسیه را نیز مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: توسعه کانتینرهای یخچالی و خطوط کشتیرانی از جمله زمینه‌های توسعه مناسبات بین دو کشور به شمار می‌رود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =