حجم قراردادهای منعقده در بازار آتی بورس کالای ایران در دو ماه ابتدایی سال جاری به بیش از ۴۳۱ هزار قرارداد رسید و در این مدت ارزش معاملات بازار قراردادهای آتی نیز نزدیک به دو هزار میلیارد تومان شد.

۴۳۱ هزار قرارداد آتی در بورس کالا منعقد شد

به گزارش کارآفرین نیوز، در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۱ ارزش معاملات بازار قراردادهای آتی به بیش از ۱۹۴۸ میلیارد تومان رسید که از این مقدار ۷۹۳ میلیارد تومان مربوط به اردیبهشت بود، همچنین از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت ماه نیز حجم این معاملات به ۴۳۱ هزار و ۴۹۹ قرارداد رسید که ۱۶۳ هزار و ۹۸۶ قرارداد آن متعلق به اردیبهشت ماه بود.

در جریان معاملات اردیبهشت ماه، تعداد ۱۴۱ هزار و ۸۵۳ قرارداد آتی زعفران نگین به ارزش بیش از ۵۸۷ میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومان منعقد شد.

در ماه گذشته زعفران نگین با این عملکرد معاملاتی و کسب سهم ۸۷ و ۷۴ درصدی از حجم و ارزش کل قراردادهای منعقد شده، در هر دو متغیر توانست مقام اول معاملات را از آن خود کند، معامله گران این تعداد قرارداد را در ۴ سررسید اردیبهشت، تیر، شهریور و آبان ۱۴۰۱ منعقد کردند.

انعقاد ۱۸ هزار و ۴۵۲ قرارداد آتی صندوق طلا نیز ارزش بالغ بر ۱۹۸ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومانی را در بازار به ثبت رساند.

قراردادهای مذکور ۱۱ درصد از حجم کل و ۲۵ درصد از ارزش کل معاملات را رقم زدند تا این دارایی پایه و در سه سررسید خرداد، مرداد و مهر ۱۴۰۱ رتبه دوم معاملات ماهانه را به دست آورد.

در دو سررسید تحویل خرداد و مرداد ماه امسال نیز ۳۶۸۱ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد و ارزش تقریبی ۷ میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =