پرونده شاخص کل بورس اوراق بهادار در پایان اولین هفته خردادماه امسال با رشد ۸ هزار واحدی بسته شد؛ با این حال در این هفته شاخص کل یک ریزش ۲۵ هزار واحدی را نیز در روز دوشنبه به ثبت رساند. با این وجود، تحلیل‌گران معتقدند شاخص آماده ورود به کانال ۱.۶ میلیون واحد در معاملات هفته آینده است.

شاخص بورس آماده ورود به کانال ۱.۶ میلیون واحد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی تغییرات شاخص کل بورس در هفته جاری نشان می دهد که شاخص در روز سی و یکم اردیبهشت ماه سال جاری، ۱۵ هزار و ۲۸۶ واحدی کاهش داشت و به سطح یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحد رسید و ۰.۹۶ درصد بازدهی منفی داشته است.

شاخص کل هموزن نیز در روز نخست هفته و آخرین روز اردیبهشت ماه، با افت دو هزار و ۴۴۳ واحدی به عدد ۴۴۰ هزار و ۱۸۰ واحدی بازگشت تا بازدهی منفی ۰.۵۵ درصد را به ثبت برساند.

در روز اول خردادماه و طی روز یکشنبه با دو هزار واحد افزایش آغاز به کار کرد و نهایتا در پایان روز در ارتفاع یک میلیون و ۵۸۲ هزار واحد قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، طی روز یکشنبه هفته جاری بیش از ۷ میلیارد و ۷۳۸ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۵ هزار و ۷۶۳ میلیارد ریال نیز در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

در روز دوشنبه شاخص کل ۲۵ هزار واحد ریخت و در کانال یک میلیون و ۵۵۷ هزار واحد ایستاد و طی معاملات این روز، شاخص کل بورس تهران ۱.۶ درصد افت را به ثبت رساند.

همچنین در جریان معاملات روز دوشنبه، شاخص هم وزن نیز با کاهش ۸ هزار و ۷۳۲ واحد به رقم ۴۳۲ هزار و ۷۷۲ واحد رسید.

طی روز سه شنبه نیز روند افت شاخص ادامه پیدا کرد، اما در این روز افت هزار و ۵۲۷ واحدی اتفاق افتاد و شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و ۵۵۵ هزار واحد ایستاد.

همچنین ارزش بازار بورس تهران نیز که ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس است، در معاملات این روز به بیش از ۶ میلیون و ۱۷۰ میلیارد تومان رسید.

این گزارش حاکی است، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات هفته اول خرداد و در روز چهارشنبه با ۸ هزار و ۸۷۸ واحد افزایش، بر روی عدد یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحدی قرار گرفت.

آمارها نشان می دهد که در معاملات ۶ روز اخیر بازار سرمایه، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان پول توسط سهامداران حقیقی از بورس خارج شده بود، با این حال ۱۳۴ میلیارد تومان در روز چهارشنبه از سوی حقیقی ها وارد بازار سرمایه شد.

کارشناسان می گویند با وجود افت روزهای اخیر شاخص کل بورس و مثبت بسته شدن شاخص در معاملات پایان اولین هفته خردادماه، انتظار می رود شاخص آماده ورود به کانال یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی باشد.

بورس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =