یکی از مشکلاتی که اغلب کارگاه‌ها و کارگران با آن مواجه هستند نحوه تسویه حساب با کارگرانی است که با آن کارگاه، ارتباط کاری خود را قطع کرده یا اخراج شده‌اند به طوری که ممکن است در اثر شکایت به خاطر اختلاف در تسویه حساب، آرای جدیدی نسبت به روش کارگاه صادر شود.

روش تسویه حساب با کارگران باید چگونه باشد؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ برخی کارگاه ها تصور می کنند که اگر کارگر فقط اقرار کند که تمامی حقوق و مزایای خودش را دریافت کرده و هیچ شکایتی ندارد و آن را مکتوب نماید، کافی است و دیگر امکان شکایت وجود ندارد در حالی که این تصور، اشتباه است و این اقرار، اعتبار ندارد.

از طرفی، برخی دیگر از کارگاه ها، تسویه حساب هایی به شکل سفید امضا می گیرند که به غیر از اینکه، این تسویه حساب ها اعتباری ندارند، بلکه اگر سفید امضا بودن آن، اثبات شود، برای کارفرما جریمه زندان نیز خواهد داشت.

اما موضوع اساسی در تسویه حساب با کارگرانی که ارتباط کاری خود را با کارگاه قطع کرده یا اخراج شده اند این است که باید پرداخت های صورت گرفته به کارگر، به طور تفکیک شده، مشخص باشد و مشخص شود که اجزای پرداختی ها برای چیست و هر آیتم دستمزد و مزایا برای چه دوره ای و به چه میزان پرداخت شده است.

تسویه حساب کارگران

در رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری تاکید شده که جهت احراز تسویه حساب کارفرما با کارگر، ارائه اسناد ناظر بر پرداخت مزد و حقوق به کارگر لازم می‌باشد.

در این رای که عمل به آن برای تسویه حساب کارفرمایان با کارگران ضروری است، آمده است: مطابق ماده ۳۷ قانون کار، پرداخت مزد به صورت روزانه یا ساعتی یا ماهانه تعیین شده است و به وجه نقد رایج کشور یا با تراضی طرفین به وسیله چک از سوی کارفرما به کارگر پرداخت خواهد شد.

ضرورت وجود اسناد پرداخت منطبق با صور ساعتی، روزانه و یا ماهانه اقتضاء می‌کند که کارفرما نحوه پرداخت مزد و حقوق و اسناد آن را در اختیار داشته باشد و صرف اینکه کارگر با تنظیم یادداشتی اعلام کند که مزد و حقوق مربوط را دریافت کـرده بـدون اینکه کارفرما اسناد مالی ناظر بـر نحوه پرداخت را ارائه کند موجد یقین بـر پرداخت مزد و حقوق کارگر نخواهد بود.

از این رو در هر مورد که کارفرما مدعی پرداخت مزد و حقوق و مزایا به کارگر است و سندی منتسب به کارگر ارائه می‌کند که وی مزد و حقوق خود را دریافت کرده ارائه اسناد مثبته پرداخت این مزد و حقوق الزامی است و با توجه به مراتب آراء مندرج در گردش کار که اسناد ناظر بر پرداخت مزد و حقوق به کارگر را برای احراز تسویه حساب کارفرما با کارگر لازم دانسته صحیح و موافق مقررات تشخیص شد و در اجرای بند ۳ ماده ۱۲ و ماده ۹۰ قانون تشکیلات و آیین داردسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲، مفاد آراء مذکور با استدلال پیش گفته به عنوان رای ایجاد رویه تصویب می‌شود. این رای برای سایر شعب دیوان عدالت اداری، ادارات و اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط لازم الاتباع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =