با توجه به ضعف قدرت دلار در برابر یورو و شرایط بازدهی اوراق قرضه، سخنان کریستین لاگارد مبنی بر افزایش نرخ بهره نیز بر احساسات مثبت بازار تاثیر گذاشته است.

احساسات مثبت بازار طلا در دومین هفته پیاپی

به گزارش کارآفرین نیوز، کیتکو؛ سایت مرجع اخبار طلا از تداوم احساسات بازار (Market sentiment) مثبت در دومین هفته پیاپی خبر داد.

این سایت در گزارش خود آورده است: افزایش نرخ بهره می تواند در مقاطعی به توقف قیمت فلزات گرانبها منجر شود اما در حال حاضر، احساسات بازار مثبت است.

تحلیلگران بازار فلزات گرانبها و اقتصاد بین الملل، ضعف قدرت دلار را مهمترین عامل افزایش قیمت طلا می دانند. دلار آمریکا گرچه این روزها کمی افزایش ارزش داشته است اما باز هم نسبت به بالاترین قیمت در ابتدای ماه می ۲۰۲۲، کاهش ۳ درصدی ثبت کرده است.

طلا

همچنین تحلیلگران به تضعیف قدرت دلار در برابر یورو اشاره می کنند و بر این باورند که دلار در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر یورو است. بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرده است می تواند افزایش نرخ بهره را از جولای ۲۰۲۲ اجرایی کند.

۳۰ می ۲۰۲۲، کریستین لاگارد؛ ‌رییس بانک مرکزی اروپا با اظهار نظری درباره تورم، نظر تحلیلگران را به خود جلب کرد.

با تغییر چشم انداز تورم نسبت به دوران پیش از پاندمی، بهتر است در جهت تعدیل متغیرهای اسمی اقدام کنیم که نرخ بهره را نیز شامل می شود.

آدام باتن؛ از استراتژیست های خبره بازار طلا می گوید: به نظر می رسد وضعیت بازده اوراق قرضه و تضعیف دلار آمریکا، موجب خوش بینی و احساسات مثبت بازار شود.

گفتنی است قیمت طلا به مرز مقاومت ۱۸۵۰ دلار در هر اونس رسید و رشد ۰.۵ درصدی هفتگی را ثبت کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =