مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد: با توجه به تصویب و ابلاغ ضوابط خاص مربوط به پذیرش سهام شرکت‌های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال، امکان پذیرش سهام این دسته از شرکت‌ها در بورس اوراق بهادار تهران فراهم شد.

پذیرش سهام شرکت‌های نوپا در بورس تهران امکانپذیر شد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمود گودرزی با بیان مطلب فوق گفت: ضوابط اختصاصی پذیرش سهام شرکت های نوپا و فعال در حوزه اقتصاد دیجیتالی به عنوان پیوست هفتم دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار، در جلسه مورخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ هیات مدیره محترم سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب و در تاریخ ۹ خرداد سال جاری به بورس تهران ابلاغ شده است.

بر این اساس شرکت بورس اوراق بهادار تهران آمادگی خود را جهت بررسی درخواست‌های پذیرش سهام این شرکت‌ها اعلام می‌کند؛ چرا که این امر گام مهمی در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ در حوزه دانش‌بنیان است.

استقبال بورس تهران از نوآوری، خلاقیت و شرکت‌های داده محور

گودرزی بر این موضوع تاکید کرد و افزود: این مصوبه یک تحول اساسی در حوزه پذیرش سهام، به ویژه پذیرش سهام شرکت‌های داده محور در بورس اوراق بهادار تهران و هموار کردن زمینه پذیرش و عرضه سهام این شرکت‌ها در بورس تهران است.

همچنین برای ایجاد تابلوی معاملاتی اختصاصی این دسته از شرکت‌ها بورس تهران پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد تا در صورت تایید توسط سازمان بورس و اوراق بهادار این مهم را نیز عملیاتی کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =