بانک جهانی، از اولویت‌های تعریف شده در ۱۵ ماه آینده برای پاسخ به بحران جاری مواد غذایی در دنیا رونمایی کرد و از کشورها خواست برای تامین امنیت و قدرتمندسازی زنجیره تامین مواد غذایی، اقدامات خود را همراستا با این اولویت‌ها برنامه‌ریزی کنند.

رونمایی از برنامه ۳۰ میلیارد دلاری غذایی بانک جهانی

به گزارش کارآفرین نیوز، بانک جهانی از برنامه ۳۰ میلیارد دلاری خود برای مقابله با بحران گرسنگی موجود در جهان رونمایی کرد. این برنامه در حال حاضر برای بازه زمانی ۱۵ ماهه طراحی شده است.

بانک جهانی اعلام کرده است: این برنامه بخشی از پاسخ جامع و جهانی برای رفع بحران امنیت غذایی است که گویی رفته رفته در حال تبدیل شدن به یک مشکل پایدار است. این پاسخ ۳۰ میلیارد دلاری در زمینه های غذایی، کشاورزی و آبیاری، حمایت های اجتماعی و آب هزینه خواهد شد.

بخشی از این مبلغ برای حمایت ها و تشویق ها در حوزه تولید مواد غذایی و کودهای شیمیایی، تقویت سیستم های غذایی، تسهیل تجارت مواد غذایی و حمایت از تولیدکنندگان و خانواده های آسیب پذیر سرمایه گذاری خواهد شد.

دیوید ملپس؛ رییس گروه بانک جهانی اعلام کرد: افزایش قیمت مواد غذایی در حال نابود کردن خانواده های فقیر و آسیب پذیر است. برای دستیابی به ثبات بازار، کشورها باید از هم اکنون موضع و پتانسیل های خود را برای افزایش تولید برای مقابله با پیامدهای جنگ روسیه و اوکراین شفاف سازی نمایند.

ملپس افزود: دولت ها باید در راستای افزایش سطح زیر کشت، افزایش تولید مواد غذایی، دسترسی به کودهای شیمیایی و بسیاری موارد دیگر از کشاورزان حمایت کنند.

طبق برنامه ریزی ها، قرار است بخش اعظم این سرمایه گذاری به آفریقا، خاورمیانه، اروپای شرقی و همچنین جنوب آسیا تعلق گیرد.

چهار اولویت پاسخ بانک جهانی به بحران گرسنگی در جهان عبارتند از:

- حمایت از تولید و تولید کننده:

با حذف موانع بازرگانی، اقداماتی در جهت تقویت تولید فصل آتی، تمرکز بر استفاده بهینه و موثر از کودهای شیمیایی، بازتعریف اهداف سیاست ها و هزینه های عمومی به منظور حمایت بهتر و هدفمند از کشاورزان و بازدهی تولید، عملیاتی شود.

- تسهیل تجارت فزاینده

باید اجماع بین المللی (میان گروه بیست (G۲۰)، گروه هفت (G۷) و سایرین) و همچنین تعهدات بین المللی صورت پذیرد تا از اعمال محدودیت های صادراتی که به افزایش قیمت مواد غذایی منجر می شود و تصویب ممنوعیت های واردات که به دلسردی و بی انگیزگی تولیدکنندگان در کشورهای در حال توسعه منتهی می شود جلوگیری کرد.

- حمایت از خانوارهای آسیب پذیر:

حمایت های اجتماعی از خانوارهای آسیب پذیر هدف، گسترش یابد و مکانیسم های سرمایه گذاری های زودبازده بار دیگر فعال شود.

- سرمایه گذاری بر امنیت تغذیه ای و غذایی پایدار

قدرتمندسازی سیستم های غذایی با هدف انعطاف پذیری و افزایش قدرت مواجهه با ریسک های فزاینده (مانند جنگ، بیماری، بلایای طبیعی و تغییرات اقلیمی)، وقفه های تجاری و شوک های اقتصادی تسریع شود. نیازهای فوری و کوتاه مدت، را باید با سرمایه گذاری های بلندمدت هدف قرار داد.

بانک جهانی

بانک جهانی، تجارب گسترده و ارزشمندی از راه اندازی برنامه واکنش به بحران جهانی مواد غذایی (GFRP) در مواجهه و پاسخ دهی به بحران افزایش قیمت مواد غذایی در سال های ۲۰۰۸-۲۰۰۷ به دست آورده است. در طرح مذکور، کمک های بشردوستانه بسیاری جذب شد و از طریق همین کمک های بشردوستانه، سرمایه گذاری ۱۰۰ پروژه پایدار در ۴۹ کشور تحت تاثیر از بحران فوق، عملیاتی شد.

ملپس می افزاید: پس از آن در امتداد ماهیت وجودی بانک جهانی، پنجره پاسخ به بحران (CRW) را در انجمن توسعه بین المللی بانک جهانی (IDA) راه اندازی کردیم.

بانک در حال حاضر، برنامه جهانی امنیت غذایی و کشاورزی (GAFSP) را نیز راهبری می کند که طرح میانجی سرمایه گذاری های مالی تخصیص یافته برای بهبود امنیت غذایی در کشورهای کم درآمد محسوب می شود. این طرح می تواند در راستای واکنش به بحران کنونی مواد غذایی نیز فعالیت خود را گسترش دهد.

اهداف تمام طرح های فوق در راستای کمک به معضل جهانی گرسنگی به ویژه در کشورهای کم درآمد و در حال توسعه توصیف شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =