دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین در آیین گشایش نگارخانه و موزه آفرین، گفت: هنرمندان، مفاخر اجتماعی کشور هستند و آثار هنرمندان ایرانی زبانزد است و بانک کارآفرین در جایگاه عمل به مسئولیت اجتماعی خود در حوزه فرهنگ، نگارخانه آفرین را تاسیس نموده است.

هنرمندان، مفاخر اجتماعی کشور هستند

به گزارش کارآفرین نیوز؛ مدیرعامل بانک کارآفرین که در آیین گشایش نگارخانه و موزه آفرین با حضور هنرمندان کشور سخن می گفت، با اشاره به اینکه در سال ۱۳۲۷ اولین برنامه توسعه عمرانی کشور آغاز و پس از آن برنامه های مختلفی، تدوین و عملیاتی شد و پس از انقلاب اسلامی نیز برنامه های توسعه را داشته ایم، توجه به بخش فرهنگ در برنامه های توسعه ای را بااهمیت خواند و ادامه داد: برای توسعه، سه محور "کار"، "سرمایه" و "زمین" همواره مدنظر بوده و به عنوان سه بازوی اصلی توسعه مطرح بوده اند که پس از مدت ها دیگر از واِژه "کار" استفاده نشد و به جای آن، "نیروی انسانی" را به کار بردند، باز هم پس از مدتی، بجای "نیروی انسانی" از "منابع انسانی" استفاده کردند تا اینکه واژه "سرمایه انسانی" را جایگزین منابع انسانی نمودند، به طوری که اکنون آنچه که محور توسعه قلمداد می شود، همان سرمایه انسانی است، نه حتی خود سرمایه یا زمین؛ تا جایی که وقتی سرمایه های انسانی در یک جامعه، بالنده و رشد یافته باشند توسعه مبناگرایانه تری رقم خواهد خورد زیرا این سرمایه انسانی است که توسعه را رقم می زند.

موزه بانک کارآفرین

دکتر بهاروندی، هنر را یکی از ابعاد وجودی انسان عنوان کرد که فضیلت های انسانی را پرورش می دهد و باعث رشد و ترقی انسان می شود و در ادامه سخنان خود، تاکید کرد: انسان به عنوان اشرف مخلوقات مانند ظرفی است که قابلیت گسترش دارد و فعال کردن جنبه های هنری باعث توسعه فرد می شود.

مدیرعامل بانک کارآفرین، هنرمندان را به عنوان مفاخر اجتماعی کشور مطرح کرد و گفت: با تلاش و فعالیت هنرمندان و اهالی فرهنگ، مسیر گسترش ظرفیت وجودی انسان رشد می یابد.

بهاروندی

وی اهالی فرهنگ و هنر را به عنوان یکی از جریان سازهای اجتماعی معرفی کرد و ادامه داد: اگر هنرمندی بخواهد تجلیاتی را که در ظرف خودش دارد، بهتر به منصه ظهور برساند باید آن ظرف، عاری از ناپاکی و آلایش باشد و هنرمندانی که اثرهای معناگرا را خلق می کنند مانند همان ظرفی هستند که بدون آلایش، دریافت از هستی را به نحوی زیبا ارائه و پرورش داده و توانسته اند آن را عرضه نمایند.

بهاروندی، هنر را یکی از راه های دریافت تجربیات دیگران دانست و گفت: آدم ها باید دنیا را ببینند و تاریخ را بخوانند و از تجربیات دیگران استفاده کنند. یکی از چکیده های دریافت تجربیات تاریخی و تبلور آن، بدون اینکه راه دوری برویم این است که بتوانیم از آثار هنرمندان استفاده کنیم که در واقع منبعث از ظرف زیبای هنرمندان است.

مدیرعامل بانک کارآفرین آثار هنرمندان ایرانی را به عنوان آثار زبانزد عنوان نمود بطوریکه همه به آثار هنرمندان ایرانی توجه ویژه دارند و گفت: فرهنگ از پایه های مهم توسعه یافتگی کشور است و بانک کارآفرین نیز در جایگاه عمل به مسئولیت اجتماعی خود در این حوزه فعال است و من به نوبه خودم، در این راستا گشایش نگارخانه و موزه آفرین را تبریک می گویم.

گفتنی است، نگارخانه و موزه آفرین، سه شنبه دهم اردیبهشت ماه با حضور اهالی فرهنگ و هنر در ساختمان بانک کارآفرین افتتاح شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =