عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقداماتی در مجلس در راستای قانون گذاری استخراج رمز ارزها در حال انجام است، گفت: اگر هر چه زودتر تمهیدات لازم اندیشیده نشود، احتمال هجوم به ایران برای استخراج رمز ارزها وجود دارد.

خطر هجوم خارجی ها برای استخراج رمز ارزها

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از برنا، روبرت بگلریان، در پاسخ به این سؤال که مجلس چه تلاشی برای ساماندهی رمز ارزها انجام داده است، گفت: صحبت‌هایی جهت قانون‌گذاری درخصوص رمز ارزها شده اما در حال حاضر عملا مسکوت مانده است. برای مثال از آنجا که سال گذشته در فصل تابستان با قطعی برق روبه رو شدیم، نگرانی‌هایی درخصوص میزان مصرف انرژی، قیمت گذاری آن و… برای شرکت توانیر و مقامات به وجود آمد. بنابراین طرحی در این خصوص یعنی مجوزهای مصرف برق برای استخراج رمز ارزها، مصرف برق، نحوه محاسبه قیمت گذاری آن و … در کمیسیون اصلی یعنی کمیسیون انرژی تدوین شد، اما به دلیل وجود ابهاماتی کلیات آن رأی نیاورد. از طرفی دولت هم تاکنون پیشنهاد قانونی و لایحه‌ای در این خصوص به مجلس شورای اسلامی ارسال نکرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که طرح‌ها پس از رد شدن تا ۶ ماه دیگر با همان اسم نمی‌توانند دوباره بیایند، ممکن است این طرح که رد شد با انجام اصلاحاتی پس از ۶ ماه مجدداً به کمیسیون بیاید و مورد بررسی قرار گیرد. در واقع اگر مشکل تأمین انرژی و منابع حل شود، ممکن است به ابعاد بانکی، مالی و حقوقی رمز ارزها نیز پرداخته شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از هجوم به ایران برای استخراج رمز ارزها خبر داد و  تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های جدی ما این است که باتوجه به ارزان بودن انرژی در کشور اگر تمهیدات لازم هرچه زودتر اندیشیده نشود، برای ماینینگ به ایران هجوم بیاورند. درواقع به‌دلیل این ارزانی دستگاه‌های ماینینگ پرمصرف و کم کیفیت وارد کشور شده که قطعاً به‌لحاظ اقتصادی و تأمین برق برای کشور مشکل‌ساز خواهد بود.

وی ادامه داد: سال گذشته که رمز ارزها تب و تاب زیادی در کشور ایجاد کردند و نگرانی‌هایی در تأمین برق به وجود آمد، بانک مرکزی و وزارت نیرو بخشنامه‌هایی را صادر کردند؛ اما نمی‌دانم چقدر اجرایی می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن توصیه‌ای به مردم گفت: من به مردم می‌گویم تا زمانی که قوانین مشخص و راهکاری جهت صیانت از حقوق آنان وجود ندارد، اگر ریسکی انجام دهند به حساب خودشان است.

بگلریان افزود: وقتی مسئله‌ای پیش می‌آید که دولت یا مجلس به آن حساس می‌شوند؛ باید به آن پرداخته شود، اما قانون‌گذاری کار آسان و سریعی نیست و احتیاج به زمان و کارشناسی دقیق دارد بنابراین مردم باید مراقب باشند تا زمانی که یک قانون جامع و کامل به وجود نیامده خودشان را به دردسر نیندازند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.