رئیس کل بانک مرکزی با اعلام افزایش ۶۰ درصدی وصولی درآمدهای ارزی صادرات غیرنفتی، بیان داشت: درآمد ارزی دو ماهه نخست امسال حدود ۷.۵ میلیارد دلار بوده است.

درآمد ارزی دو ماه نخست سال ۷.۵ میلیارد دلار شد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی با اشاره به اینکه تقاضاهای بخش حواله و اسکناس واقعی در بازارهای نیما و باز متشکل ارزی تامین خواهند شد، گفت: پوشش کامل عرضه و تقاضا در بازار ارز منجر به ایجاد آرامش خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین به افزایش ۶۰ درصدی وصولی درآمدهای ارزی صادرات غیرنفتی اشاره کرد و افزود: با ایجاد پوشش کامل در بازارهای نیما و متشکل ارزی، آرامش در بازار ارز ایجاد می شود.

رشد ۶۰ درصدی وصولی درآمدهای نفتی

صالح آبادی به اختیارات ویژه برای بانک مرکزی در آینده نزدیک اشاره کرد و بیان داشت: وضعیت منابع ارزی کشور امسال نسبت به سال گذشته در تمام حوزه‌ها به مراتب بهتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به دو ماهه ابتدایی سال گذشته، حدود ۷.۵ میلیارد دلار نفت، فرآورده، میعانات، گاز و پتروشیمی داشتیم که سال گذشته در همین مدت حدود ۴.۵ میلیارد دلار بوده؛ یعنی بیش از ۶۰ درصد رشد در وصولی‌ها و نه فقط درآمد داشتیم چون درآمد به معنای فروش نیست بلکه به معنای وصول است.

به گفته صالح آبادی، در بانک مرکزی و در حوزه صادرات غیرنفتی با توجه به توان خوبی که داریم و عرضه خوبی که در بازار انجام می‌دهیم تعادل را در بازار ایجاد می‌کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =