مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اعلام آغاز ثبت‌نام از متقاضیان وام کمک ودیعه مسکن، اولویت پرداخت را با افرادی دانست که تاکنون از این تسهیلات بهره‌مند نشده‌اند.

اولویت‌بندی وام ودیعه مسکن مشخص شد

به گزارش کارآفرین نیوز، پروانه اصلانی با اعلام اینکه اولویت دریافت تسهیلات ودیعه مسکن با کسانی است که تاکنون از این وام استفاده نکرده اند، گفت: متقاضیان وام ودیعه مسکن از طریق سامانه حمایتی مسکن به نشانی http://saman.mrud.ir ثبت نام کنند.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهارداشت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات ودیعه مسکن در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۷۰ میلیون و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

اصلانی تصریح کرد: افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند، باید دارای اجاره‌نامه و کد رهگیری باشند. هدف این است که واقعا وام تسهیلات ودیعه مسکن صرف کمک ودیعه اجاره مسکن بشود و نه صرف خرید کالاها و خدمات دیگر که آثار تورمی دارند. می‌توان مراحل اولیه توافقات بین موجر و مستاجر در دفاتر مشاوران املاک انجام بشود و در نهایت وام ودیعه به متقاضیان واجد شرایط تعلق گیرد.

وی افزود: از آنجایی که رقم وام در سطوح مختلف شهری متفاوت است، تعداد افرادی که می‌توانند از این وام بهره‌مند شوند بر اساس درخواست خواهد بود. با این حال، سقف در نظر گرفته شده برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ۴۰ هزار میلیاردتومان است. همچنین با توجه به اینکه وام ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر شهرها ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است، بسته به اینکه تقاضاها در کدام شهرها و چه تعداد باشد قطعا روی تعدادی که می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند تاثیر می‌گذارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =