یک شرکت دانش‌بنیان داخلی سامانه‌ای را طراحی کرده که از طریق آن سود سهامداران بازار سرمایه به صورت اتوماتیک محاسبه و بدون مراجعه حضوری به حساب آنها واریز می‌شود.

طراحی سامانه محاسبه و واریز اتوماتیک سود سهامداران بورس

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدعباس طالب با اشاره به طراحی سامانه جامع توزیع سود، گفت: این سامانه از بروز خطاهای انسانی و اشتباهات در این زمینه جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان گروه آروند هامرز وجود این سامانه را رابطی بین ناشران و سهامداران بازار سرمایه دانست و افزود: از طریق این سامانه، افراد بدون مراجعه حضوری سود سهام خود را در زمانی که ناشر مشخص می کند، بدون دخالت نیروی انسانی دریافت می کند.

وی همچنین به انجام فرایندها در این سامانه به صورت اتوماتیک اشاره کرد و افزود: در گذشته توزیع سود در بازار سرمایه به صورت دستی انجام می شد و سهامداران برای دریافت سود باید مراجعه حضوری و درخواست انجام می دادند.

جمع‌آوری اطلاعات سامانه‌ها و محاسبات خودکار

طالب خاطرنشان کرد: بعدها با ایجاد سامانه سجام اطلاعات مشتریان به‌ صورت کامل در سامانه ثبت شد و در حال حاضر با اتصال سامانه توزیع سود، تمامی اطلاعات از سامانه‌های مرتبط جمع‌آوری و محاسبات به‌ صورت خودکار صورت می‌گیرد و سود و حق السهم به‌ حساب سهام‌داران واریز می‌شود.

این سامانه دانش بنیان از بروز خطا و اشتباهات انسانی جلوگیری می‌کند و همچنین باعث می‌شود واریز سود افراد سهام‌دار در زمان مقرر انجام شود. این محصول بسیاری از ترددها و مراجعات حضوری به ناشرین را کاهش می‌دهد و سهام‌داران به‌ خصوص سهام‌داران جزء که از سهام خود اطلاع ندارند، به‌ صورت اتوماتیک سود برای آنان واریز می‌شود.

برنامه‌نویسی، اجرا و پشتیبانی این محصول کاملاً در داخل صورت گرفته است. در حال حاضر در این شرکت ۱۰ نفر به‌ صورت مستقیم و ۲۵ نفر به‌ صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =