رئیس کل بانک مرکزی با بیان جزئیاتی از برنامه انتشار اوراق ارزی، بیان داشت: کشور در حال حاضر دارای بالاترین میزان ذخیره اسکناسی در کل تاریخ است.

جزئیاتی جدید از انتشار اوراق ارزی

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح آبادی با اعلام جزئیات جدید از انتشار اوراق ارزی به منظور ایجاد آرامش در بازار ارز، گفت: این پروژه باید درآمد و بازده قابل قبولی داشته باشد تا از این طریق بتوان بازپرداخت را نیز به صورت ارزی انجام داد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بیشترین میزان ذخیره اسکناسی را در تاریخ کشور داریم، افزود: از اینرو به لحاظ برقراری تعادل در عرضه و تقاضای ارز در بازار مشکلی نداریم.

صالح آبادی با اشاره به اینکه بانک مرکزی از همه توان و ظرفیت خود به منظور ایجاد آرامش در بازار استفاده خواهد کرد، بیان داشت: به دنبال آن هستیم تا افرادی که نیاز واقعی به ارز دارند را در بازارهای نیما و بازار متشکل ارزی تامین کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که نرخ سود اوراق ارزی که قرار است به زودی منتشر شود چقدر است؟ اظهار داشت: این اوراق ارزی در قالب پروژه‌ای است یعنی نخست پروژه تعریف و سپس اوراق ارزی برای تامین مالی آن پروژه منتشر می‌شود.

صالح‌آبادی با اشاره به مشخص بودن زمان پروژه ادامه داد: زمان معمولا دو یا سه سال است و سررسید اوراق بسته به پروژه‌ای که تعریف می‌شود، خواهد بود. تامین به شکل ارزی است یعنی تاکید می‌شود که بازپرداخت هم اصل و هم سود، ارزی خواهد بود.

رئیس‌ کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: پروژه‌ای تعریف و انتخاب می‌شود که حتما درآمد ارزی و بازده قابل قبولی داشته باشد که بتواند بازپرداخت آن را به شکل ارزی انجام دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =