سازمان برنامه و بودجه پیش‌نویس طرح انتظام بخشی به شرکت‌های دولتی در زمینه رعایت قوانین و مقررات، تهیه صورت‌های مالی و تشکیل مجامع عمومی را برای بررسی و تصویب به هیات وزیران ارسال کرد.

پیش‌نویس انتظام بخشی شرکت‌های دولتی به هیات وزیران رفت

به گزارش کارآفرین نیوز، سازمان برنامه و بودجه به منظور انتظام بخشی به شرکت های دولتی، پیش نویس آیین نامه ای را تهیه و برای طی مراحل قانونی بررسی و تصویب به هیات وزیران ارسال کرده است.

بر پایه این گزارش، این سازمان مکلف بوده حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه امسال، با همکاری وزارت اقتصاد آیین نامه انتظام بخشی شرکت های دولتی را مبنی بر نحوه تشکیل مجامع عمومی/ شورای عالی و بررسی صورت های مالی تهیه و با رعایت قوانین و مقررات، به تصویب هیات وزیران برساند.

در همین راستا، سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه فوق را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در هیات وزیران، ارایه کرده است.

الزام قانونی تشکیل و برگزاری مجامع عمومی/ فوق العاده، نحوه و ضوابط تشکیل جلسات مجمع عمومی عادی (شامل بررسی و تصویب صورت های مالی، بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی، شرایط تفویض اختیار به روسای مجامع و امضای صورتجلسات مجامع) از جمله موارد مندرج در آیین نامه مذکور است.

گفتنی است، پیشنهاد یاد شده در حال حاضر در کمیسیون اقتصاد دولت بررسی می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =