معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا چهاردهم خرداد، چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تُن کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است.

حمل ۴.۵ میلیون تُن کالای اساسی از بنادر

به گزارش کارآفرین نیوز، حمیدرضا شهرکی در خصوص میزان حمل کالاهای اساسی از بنادر اظهار کرد: بر اساس اطلاعات و آمار ثبت شده، از ابتدای فروردین امسال تا چهاردهم خرداد چهار میلیون و۵۰۰ هزارتن کالاهای اساسی با بیش از ۱۸۱ هزار سفر از مبدا بنادر، امام خمینی (ره)، عباس، چابهار، امیرآباد انزلی، فریدون کنار، نوشهر و بوشهر، بارگیری و به مقاصد مورد نظر در کشور حمل شده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه حمل کالاهای اساسی در اولویت قرار داد، تصریح کرد: طبق آمار بارگیری کالاهای اساسی از بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) با ۱۱۲ هزار سفر کامیون و بارگیری بیش از ۲.۸ میلیون تن و سهم نزدیک ۶۲ درصدی از کل بنادر در جایگاه نخست قرار دارد.

وی افزود: بندر شهید رجایی با ۷۸۷ هزار تن، چابهار با ۴۴۱ هزار تن، امیرآباد با ۲۴۶ هزار تن، بندر انزلی با ۱۵۱ هزار تن، نوشهر با ۴۴ هزار تن، فریدون کنار با ۳۲ هزار تن و بوشهر با ۱۱ هزار تن به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

شهرکی یادآور شد: با تخصیص سهمیه ویژه کالاهای اساسی روزانه نزدیک به ۵۸ هزار تن با دو هزار و ۴۰۰ دستگاه کامیون از مبداء بنادر حمل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =