معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با اعلام اینکه پرداخت نقدی یارانه‌ها تا زمان آماده سازی اجرای کالابرگ الکترونیک ادامه خواهد داشت، افزود: تمامی افراد دریافت کننده یارانه نقدی، مشمول کالابرگ الکترونیک خواهند شد.

چه کسانی مشمول کالابرگ الکترونیک هستند؟

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدمهدی سبحانیان با تاکید بر ادامه روند پرداخت یارانه های نقدی تا زمان فراهم شدن زمینه اجرایی کردن کالابرگ الکترونیک، گفت: با مردمی سازی یارانه ها، به جای اینکه افرادی در ابتدای زنجیره از یارانه برخوردار شوند، به مصرف کننده نهایی پرداخت صورت می گیرد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی اظهارداشت: مجلس در قانون بودجه امسال دولت را موظف کرده که پرداخت یارانه را از طریق کالابرگ الکترونیک دنبال کند که انجام این کار نیازمند ایجاد زیرساخت است. بنابراین انجام فوری آن امکانپذیر نبود.

سبحانیان با اشاره به اینکه به محض فراهم سازی زیرساخت های لازم، درباره اجارای کالابرگ الکترونیک تصمیم گیری می شود، افزود: هیچ تغییری در مبلغ و افرادی که یارانه دریافت می‌کنند اتفاق نخواهد افتاد.

تمام کسانی که یارانه نقدی می‌گیرند، مشمول کالابرگ هستند

وی ادامه داد: همان افرادی که تا به امروز یارانه دریافت کرده‌اند و کسانی که بر اساس تقاضا، به لیست یارانه‌بگیران اضافه می‌شوند، مشمول دریافت کالابرگ خواهند شد. عزم دولت این است که کمترین تفاوت و تغییری در شیوه خرید مردم اتفاق بیفتد و رضایت خاطر مردم ازاین‌جهت فراهم شود.

سبحانیان در پاسخ به این سوال در خصوص پرداخت یارانه بنزین عنوان کرد: تا به امروز هیچ بحثی در هیچ محفلی درباره تغییر یارانه بنزین مطرح نشده است.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی درباره این موضوع که پرداخت نقدی یارانه‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ گفت: پرداخت نقدی همچنان انجام می‌شود و ماه‌های آتی اگر موضوع کالابرگ به هر دلیلی پیاده‌سازی نشود، این روش پرداخت نقدی ادامه خواهد داشت. اگر هم قرار به پرداخت کالابرگ باشد، یارانه‌ها در قالب اعتبار خرید به کارت‌های افراد پرداخت می‌شود که بر اساس آن مردم می‌توانند در سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها از آن اعتبار خرید استفاده کنند.

وی درباره تفاوت پرداخت نقدی و کالابرگ اشاره کرد: در پرداخت نقدی فرد می‌تواند یارانه را برای هر مصرفی از جمله سینما و پارک انجام دهد، اما حاکمیت اعتقاد دارد افراد بتوانند با این منابع مایحتاج سفره خودشان را تامین کنند و به همین جهت از کالابرگ استفاده می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =