هیات وزیران نصاب معاملات کوچک در سال جاری را تا سقف یک میلیارد ریال، معاملات متوسط تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و معاملات بزرگ با مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد ریال را تعیین کرد.

نصاب معاملات کوچک، متوسط و بزرگ در سال ۱۴۰۱ تعیین شد

به گزارش کارآفرین نیوز، هیات وزیران در جلسه روز گذشته خود که به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، نصاب معاملات در سال ۱۴۰۱ را تعیین کرد.

در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات، نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال، معاملات متوسط (معاملات با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک) تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و معاملات بزرگ با مبلغ برآورد اولیه بیش از ۱۰ میلیارد ریال، تعیین شد.

نصاب معاملات تعیین شده، به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می شود، تسری می یابد.

موافقت با اجرای آیین‌نامه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر

همچنین هیات وزیران در جلسه دیروز خود با آیین نامه اجرایی ثبت حمایت ها و کمک ها از اقشار آسیب پذیر در سامانه خدمات وزارت تعاون، موافقت کرد.

دولت

تمدید موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو نیز از دیگر مصوبات روز گذشته هیات وزیران بود.

با پیشنهاد و زارت صنعت، معدن و تجارت و تایید معاونت حقوقی رئیس جمهور، پروتکل تمدید موافقت نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو شامل جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان فدراسیون روسیه) به تصویب هیات وزیران رسید.

بررسی آیین‌نامه شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی

همچنین آیین نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی نیز در جلسه دیروز دولت به تصویب رسید.

هیات وزیران به منظور رفع مغایرت قانونی و ایراد وارده از سوی هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح آیین نامه فوق موافقت کرد.

دولت

بررسی اولویت دار مقاوله‌نامه ۳ جانبه بین‌المللی کار

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه تصویب مقاوله نامه مشاوره سه جانبه (استانداردهای بین المللی کار) نیز از دیگر موارد مطرح شده در نشست روز گذشته هیات دولت بود.

دولت به پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس جمهور و در اجرای ماده (۱۰۰) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، از مجلس برای بررسی لایحه تصویب مقاوله نامه مشاوره سه جانبه (استانداردهای بین المللی کار) تقاضای اولویت کرد.

هیات وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =