معاون وزیر تعاون، کار و رفاه با اعلام ارسال لیست ۴ میلیون نفری از معترضان دریافت یارانه به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: در عین حال، لیست جدیدی از سوی سازمان هدفمندی برای بررسی دهک‌بندی به وزارت کار ارائه نشده است.

ارسال فهرست ۴ میلیون معترض حذف یارانه به سازمان هدفمندی

به گزارش کارآفرین نیوز، داریوش ابوحمزه با اعلام اینکه از زمان بازگشایی سایت برای ثبت اعتراضات متقاضیان دریافت یارانه تاکنون، دو فهرست به تعداد ۳ میلیون نفر و یک فهرست یک میلیون نفری به سازمان هدفمندسازی یارانه ها ارسال شده است، گفت: همه افرادی که به وضعیت دهک بندی خود معترض بودند، طبق دستور رئیس جمهور یارانه مربوط به اردیبهشت ماه را دریافت کرده اند.

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه مبلغ واریز شده به حساب معترضان مربوط به اردیبهشت ماه هنوز قابل برداشت نیست، اظهارداشت: افرادی که ازدواج کرده اند می توانند با تشکیل خانواده جدید، یارانه را از خانوار اصلی جدا کنند. در عین حال، مجردها برای جداسازی یارانه خود باید منتظر تصمیم دولت بمانند.

ابوحمزه ادامه داد: افرادی که به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی شده اند می توانند از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ ساختار خانواده خود را تغییر دهند. به صورت کلی، پس از اعمال تغییرات در خانوارهای جدیدی که در این زمینه اقدام می کنند، اگر در ۹ دهک درآمدی قرار بگیرند، مشمول دریافت یارانه خواهند شد.

هنوز لیست جدید متقاضیان یارانه از هدفمندی ارائه نشده است

وی با اعلام اینکه ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از قبل یارانه دریافت نمی کردند و یا به دلایلی از سال ۸۹ به بعد از دریافت یارانه انصراف داده اند، گفت: با توجه به افزایش مبلغ یارانه، متقاضی دریافت شده اند ولی هنوز لیست آنها از سازمان هدفمندی برای دهک بندی ارسال نشده است.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اینکه همچنان ثبت اعتراض برای یارانه های معیشتی و دهک بندی ها امکانپذیر است، بیان داشت: یارانه برخی به دلیل داشتن فرزند بزرگسال و دارای درآمد و دیده شدن این میزان درآمد به صورت یکجا و در قالب یک خانوار قطع شده که باید ساختار خانوار آنها جدا شود.

ابوحمزه با اشاره به انجام دهک بندی ها هر شش ماه یکبار و احتمال تغییر دهک درآمدی برخی گروه ها، افزود: طبق دهک بندی ها، ۸.۵ میلیون نفر از افراد در دهک دهم قرار می گیرند که به دلیل داشتن درآمد بالاتر از سایر گروه ها، مشمول دریافت یارانه نمی شوند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این مطلب را نیز افزود که کسانی که به سامانه حمایت مراجعه می‌کنند، ملاحظه می شود که گردش مالی خانوار آنها در سال ۱۴۰۰ به راحتی قابل مشاهده است و اطلاعات این سامانه مرتب به روز می‌شود و کسانی که ادعا می‌کنند، اطلاعات این سامانه به‌روز نیست اشتباه می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =