روسیه در پی هشدارهای نهادهای بین‌المللی و مقامات کشورها، دست به کار شد و خواستار اقدامات هماهنگ گروه بریکس برای مقابله با خطرات پیش روی اقتصاد جهانی شد.

سریال هشدار و تکاپوی کشورها برای بحران‌ اقتصاد جهانی

به گزارش کارآفرین نیوز، روسیه خواستار هماهنگی بیشتر اقتصادهای نوظهور برای اتخاذ تصمیمات هماهنگ در جهت ایجاد ثبات در شرایط اقتصادی شده است.

آنتوان سیلوانوف؛ وزیر مالی روسیه در نشست وزرا و روسای بانک های مرکزی کشورهای گروه ۵ گفت: اقدامات انقباضی مالی در جهان و تحریم های بی سابقه اخیر که غربی ها در حال اجرای آن هستند، ریسک رکود تورمی و بحران غذایی را در دنیا به شدت افزایش می دهد.

سیلوانوف همچنین به خطرات بحران جهانی اقتصاد در برهه زمانی کنونی که اعتمادها به بازار فارکس و سیستم های مالی دنیا را تضعیف کرده است اشاره کرد.

روسیه

پیش از این و در بحبوحه تغییر نظام سیاسی در افغانستان، روسیه آمریکا را به تلاش برای اعمال قدرت در جهت خواسته های خود متهم کرده بود که بی اعتمادی اقتصاد و سیاست جهانی را در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته، نماینده دائم چین در سازمان ملل، ضمن اعلام خبر دعوت از قزاقستان برای حضور در بریکس پلاس (+BRICS)، از ضرورت حضور آرژانتین، مصر، اندونزی، امارات، تایلند و چند کشور دیگر در حال توسعه در این گروه برای هماهنگی در حل مشکلات جهانی سخن گفته بود.

بریکس (BRICS)؛ گروهی متشکل از قدرت های اقتصادی نوظهور شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است که در سال ۲۰۰۹ با هدف تقویت مشارکت ها و مراودات اقتصادی و سرمایه گذاری میان این ۵ کشور شکل گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =