رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: علت مشکل پیش آمده در اعلام نتایج منتخبان خرید خودرو مشخص نشدن منتخبان ذخیره از منتخبان اصلی بود.

دلیل اشکال در اعلام نتایج منتخبان خرید خودرو

به گزارش کارآفرین نیوز، صدیف بیک زاده در خصوص ابهامات پیش آمده در اعلام نتایج تخصیص خودرو از طریق سامانه یکپارچه تصریح کرد: به منظور جلوگیری از برگزاری قرعه‌کشی‌های دوباره در یک فرآیند تخصیص، حدود ۱۲ هزار نفر به عنوان منتخبان ذخیره مشخص شدند، اما این موضوع به طور شفاف در سامانه یاد شده، مشخص نشد و ابهاماتی ایجاد کرد.

وی افزود: جهت رفع دغدغه‌های ایجاد شده برای کسانی که به عنوان منتخب ذخیره مشخص شده‌اند، هماهنگی‌های لازم انجام شده تا در قالب ساز و کار مشخصی، فرآیند تحویل خودرو با طرح‌هایی مانند فروش فوری، فوق‌العاده و پیش‌فروش که توسط خودروسازان اعلام شده و منتخبان نیز برای آن‌ها ثبت نام کرده‌اند، پیگیری شود و برای آنان از سوی وزارت صمت تخصیص خودرو در قالب این طرح‌ها، انجام گیرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: تعیین منتخبان ذخیره به این سبب بود که اگر به هر علتی منتخبان اصلی، فرآیند خرید خودرو را در زمان تعیین شده تکمیل نکرده یا وجه را واریز نکنند، این افراد جایگزین شوند اما در سامانه یکپارچه، نفر اصلی یا ذخیره بودن مشخص نشد و متاسفانه اطلاع‌رسانی نادرست از سوی برخی خودروسازان نیز بر این ابهامات دامن زد و نگرانی‌ها را دوچندان کرد.

وی گفت: تغییر رویه تخصیص خودرو، اعمال نظارت‌های شدید و شفاف‌سازی، ‌ فشار مضاعفی را بر سیستم جدید تخصیص خودرو وارد کرده بود که پیش از این، کنترل ها و نظارت به این حد نبوده است. در فرآیند تخصیص خودرو در سامانه یکپارچه، قرار بود در گام نخست کنترل‌ها و نظارت‌های لازم انجام شود تا متقاضیان دارای شرایط به عنوان منتخبان اصلی تخصیص خودرو معرفی شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =