رئیس‌جمهور وزرای صمت و کشاورزی را مامور کرد تا در زمینه ذخیره سازی احتیاطی کالاهای اساسی با هماهنگی معاون اول رئیس جمهور اقدام کنند.

دستور رئیس‌جمهور برای ذخیره‌سازی احتیاطی کالاهای اساسی

به گزارش کارآفرین نیوز، آیت اله سید ابراهیم رئیسی امروز در جلسه بررسی به کارگیری ظرفیت های جدید برای تامین و ذخیره کالاهای اساسی به وزرای صمت و جهاد کشاورزی ماموریت داد تا با برطرف کردن موانع پیش روی اجرای برنامه ذخیره سازی احتیاطی کالاهای اساسی، با هماهنگی معاون اول رئیس جمهور، در این زمینه اقدام کنند.

همچنین در این جلسه، ترتیبات تسهیل و تسریع تامین کالاهای اساسی، استفاده از ظرفیت نهادها و بنیادها، تقویت ظرفیت‌های بخش خصوصی جهت تامین و توزیع کالاهای اساسی، افزایش زیرساخت‌های الکترونیکی و هوشمند در جهت توزیع بهتر کالاهای اساسی، تقویت بنادر و ظرفیت‌های ترانزیتی کشور در این راستا، استفاده از ظرفیت همه انبارهای موجود در کشور به منظور افزایش ذخایر استراتژیک و احتیاطی و منابع مالی لازم برای تامین، ترانزیت و انبارداری و راهکارهای تامین آن مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور در این جلسه با تاکید بر اولویت دادن به تسریع در تامین و ذخیره احتیاطی کالاهای اساسی، وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی را مکلف کرد، موانع پیش روی اجرای این برنامه را شناسایی و با هماهنگی معاون اول نسبت به رفع آن، اقدام کنند.

ذخیره کالاهای اساسی

دکتر رئیسی افزود: نباید منابع کشور در سایر کشورها راکد بماند و باید با سرعت و مستمرا نسبت به ورود منابع به داخل کشور در قالب کالا یا امکانات مورد نیاز اقدام شود.

همچنین مقرر شد علاوه بر تخصیص حداکثر ظرفیت‌های راهداری از سوی وزرات راه و شهرسازی به تامین و ترانزیت کالاهای اساسی، از تمامی ظرفیت‌ها برای تامین ذخایر احتیاطی کالاهای اساسی بهره گرفته شود.

در این جلسه همچنین راهکارهای وزارت جهادکشاورزی برای تسهیل و تسریع تامین کالاهای اساسی از محل واردات و خرید داخلی در ۱۶ بند مورد بررسی قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =