نمایندگان مجلس از پاسخ های وزیر اقتصاد به سوالات روح الله نجابت و ۳۸ تن از نمایندگان قانع نشده و به وی کارت زرد دادند.

کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد

به گزارش کارآفرین نیوز ، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر اقتصاد به سوال «روح الله نجابت» و ۳۷ نفر از نمایندگان از «فرهاد دژپسند»، درخصوص علت عدم اجرای ماده ۷  اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر لزوم شفافیت و تسهیل شرایط مجوزهای کسب و کار با ۱۱۱ رای موافق، ۸۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر قانع نشدند.

«سید غنی نظری» خانقاه سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح سوال نجابت و سایر نمایندگان از وزیر اقتصاد گفت: در اجرای ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹ کمیسیون با حضور ۱۵ نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال کننده و وزیر محترم، مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر محترم اموراقتصادی و دارایی، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سوال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد.

«روح‌اله نجابت» نماینده شیراز در توضیح سوال خود گفت:  بین توضیحات وزیر و آنچه در جامعه وجود دارد، ‌فرسنگ‌ها فاصله است. زیرا رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های مختلف فرمودند که مجوزهایی که ظرف یک هفته برای کسب و کار باید صادر شود نباید هفته‌ها وقت صرف شود و ایشان به رفع موانع تولید و جلوگیری از موازی کاری تاکید دارند.

وی افزود: افرادی که در شرایط تحریمی به دنبال کسب وکار هستند باید ساعت‌ها درگیر مسائل سیستم ناکارآمدی اداری شوند.

وی با اشاره به جوان هایی که برای سرمایه گذاری به نمایندگان مراجعه می‌کنند و درگیر موضوعات اخذ مجوز هستند، گفت:  کوتاهی وزارت اقتصاد علت اصلی این مسائل است، قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴، سیزده سال پیش به تصویب رسید و دولت را مکلف به تسهیل شرایط واگذاری کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.