سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با تاکید بر تقویت نقش مرکز در بخش صنعت، از معرفی صاحبان فناوری‌های نوین ساختمانی برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

اجرای پروژه‌های مسکن ملی با فناوری‌های نوین

به گزارش کارآفرین نیوز: محمدمهدی حیدری با اشاره به بخشی از برنامه‌های پیش‌روی مرکز در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن و سایر برنامه‌های در دست مطالعه، بیان کرد: در بخش‌های مختلف با تیم کارشناسی و پژوهشی مرکز در صدد هستیم تا علاوه بر ارایه مشاوره‌های فنی، نقش مرکز را در ارتقای کیفی ساخت و ساز در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ترویج فناوری‌های نوین ساخت و صنعتی‌سازی در دستور کار مرکز قرار دارد، اعلام کرد: در تفاهمی که با شرکت عمران شهرهای جدید صورت گرفت قرار شد تا مرکز ضمن ارایه نظریه فنی در خصوص شرکت‌های دارای فناوری‌های نوین با دسته‌بندی شرکت‌ها گواهینامه فنی صادر کرده و صاحبان فناوری را برای اجرای بهینه طرح نهضت ملی مسکن به شرکت عمران شهرهای جدید معرفی کند.

حیدری با یادآوری سهم ۷۰۰ هزار واحدی شرکت عمران شهرهای جدید در اجرای طرح نهضت ملی مسکن توضیح داد: قرار است تا مرکز علاوه بر ارایه گواهینامه فنی به واجدان شرایط، در احداث واحدهای مسکونی به عنوان ناظر فنی در کنار شرکت عمران شهرهای جدید حضور داشته باشد.

بدین‌معنا هنگامی که نظریه فنی با تایید یک سیستم ساختمانی صادر می‌شود در اجرا رها نمی‌شود و در بخش اجرا مرکز تحقیقات در کنار صنعت و شهرهای جدید قرار دارد. با این اقدام مرکز تحقیقات در کنار صنعت، ارتقای کیفیت، قیمت و سرعت اجرای طرح نهضت ملی مسکن را رصد می‌کند.

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تاکید کرد: مرکز تحقیقات از تمامی ظرفیت‌های خود برای توسعه فناوری‌های نوین و صنعتی‌سازی استفاده می‌کند.

توسعه فناوری‌های نوین ساختمان از الزامات اجرای طرح نهضت ملی مسکن

حیدری توسعه فناوری‌های نوین ساختمانی را از الزامات طرح ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: شرکت عمران شهرهای جدید به عنوان بازوی عملیاتی وزارت راه فعالیت می کند و این فعالیت‌ها پیش‌تر در مرکز مطالعاتی و مورد پژوهش قرار گرفته است.

انجام مطالعه طرح‌های محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی توضیح داد: طرح‌هایی از جمله اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان مطالعه شده است که مقرر است اجرایی و عملیاتی شود.

فعالیت‌های تحقیقاتی مرکز با رویکرد مساله‌محوری پیگیری می‌شود

وی افزود: در مرکز پروژه‌ای شروع نمی‌شود مگر آنکه موضوع مساله محور بودن آن مورد تایید قرار گرفته باشد، بدین معنا موضوعاتی اجرایی و عملیاتی خواهد شد که بتواند مشکلات دستگاه‌های تابعه وزارتخانه را حل کند. برای تحقق این مهم نیز راهکار پیش‌بینی شده تشکیل کارگروه‌های پژوهشی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =