سخنگوی گمرک با اعلام وضعیت تجارت خارجی کشور از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم در شهریورماه سال گذشته، گفت: در ۹ ماهه دولت سیزدهم، تجارت خارجی غیرنفتی کشور با ۱۲۷ میلیون تْن کالا به حدود ۸۴ میلیارد دلار رسید.

تجارت غیرنفتی دولت سیزدهم ۸۴ میلیارد دلاری شد

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح اله لطیفی در خصوص کارنامه تجارت خارجی کشور در دولت سیزدهم (از اول شهریور۱۴۰۰ تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱) بیان کرد: از اول شهریور سال گذشته و استقرار دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تجارت غیر نفتی کشور به ۱۲۶ میلیون و ۸۷۷ هزار تن کالا و به ارزش ۸۳ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار رسیده که ۸ درصد در وزن و ۳۶ درصد در ارزش نسبت به مدت مشابه در دولت دوازدهم افزایش داشته است.

وی افزود: سهم صادرات ۹ ماهه در دولت سیزدهم از مجموع تجارت ۱۲۷ میلیون تنی، ۹۴ میلیون و ۳۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۳۹ میلیارد و ۴۷۴ میلیون دلار بوده است که ۳ درصد در وزن و ۳۱ درصد در ارزش نسبت به مدت مشابه در دولت دوازدهم رشد داشته است.

سخنگوی گمرک در خصوص میزان واردات در دولت سیزدهم گفت: میزان واردات در ۹ ماه اخیر ۳۲ میلیون و ۵۶۲ هزار تن کالا بود که بیشتر آن کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و نهاده های تولید بودند و ارزش این میزان کالای وارد شده ۴۴ میلیارد و ۴۹۷ میلیون دلار بود که ۲۹ درصد در وزن و ۴۱ درصد در ارزش نسبت به مدت مشابه در دولت دوازدهم با رشد همراه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =