سرپرست دفتر بازرسی و مبارزه با پولشویی سازمان مالیاتی متوسط رقم پرداختی مالیات صاحبان مشاغل به جز کارمندان و حقوق بگیران در سال گذشته را ۴ میلیون تومان اعلام کرد و افزود:‌ با این وجود، ‌ رقم پرداختی عمدتا یک میلیون تومان بوده است.

مشاغل در سال گذشته ۴ میلیون تومان مالیات پرداخت کردند

به گزارش کارآفرین نیوز، وحید عزیزی با اعلام اینکه مشاغل کشور در سال گذشته اعم از مغازه ها، پزشکان، وکلا و کارگاه ها به صورت میانگین ۴ میلیون تومان و به صورت عمده کمتر از یک میلیون تومان مالیات پرداخت کرده اند، افزود: به بیان دیگر، همه مودیان غیر از شرکت ها، ‌ کارمندان و حقوق بگیران در سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده اند.

سرپرست دفتر بازرسی و مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی ادامه داد: حال که سازمان امور مالیاتی با توجه به اطلاعات متقنی که در اختیار دارد، با وجود افزایش قیمت‌های شدید سال گذشته، ملاحظه شرایط کرونایی را نموده، ضرایب سود را نصف کرده و تعدیلات مختلف در نظر گرفت و فقط اندکی به این مالیات‌های نزدیک به صفر افزوده، داد ذینفعان درآمده است؟

وی گفت: آیا جامعه کارمندان کشور راضی هستند، سازمان امور مالیاتی مشابه گذشته با این وضعیت پرداخت مالیات مشاغل کنار بیاید؟ آیا شرکت‌های تولیدی راضی هستند فشار بیشتری تحمل کنند، اما اصناف یک چندم مالیات حقه را نپردازند؟ واقعا عمده این کسب و کارها سودشان کمتر از حقوق یک کارمند است؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =