۲۰ روز پس از ابلاغ قانون جهش تولید دانش‌بنیان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک صندوق نوآوری و بانک کارآفرین در جهت توسعه تامین مالی حوزه نوآوری و کارآفرینی در کشور امضا شد.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک بانک کارآفرین و صندوق نوآوری

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، با امضا تفاهم نامه همکاری مشترک توسط دکتر احمد بهاروندی مدیرعامل بانک کارآفرین و دکتر علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، مقرر شد تا طرفین تفاهم نامه در راستای ایجاد همکاری مشترک جهت گسترش فرهنگ سرمایه‌گذاری و تامین مالی کارآفرینی و فناوری، در جهت توسعه سرمایه‌های انسانی، ترویج کارآفرینی و بهبود ظهور و بروز کسب و کارهای موفق با یکدیگر همکاری می‌کنند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری مشترک برای ایجاد، تاسیس و مدیریت نهادهای مالی که با هدف تامین مالی یا ارایه خدمات تخصصی مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان، نوآور، فناوری و اشتغال‌آفرین فعالیت می‌کنند، شکل می‌گیرد و کمک به ضمانت انتشار صکوک نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.

شرکت‌های دانش بنیان باید جبران‌گر کاستی‌های فناوری در کشور باشند

دکتر احمد بهاروندی، مدیرعامل بانک کارآفرین در نشست امضای این تفاهم‌نامه تاکید کرد: حوزه نوآوری می‌بایست به عنوان حوزه پیشران در کشور عمل کرده و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند کاستی‌های گذشته در بخش فناوری و صنعت در کشور را جبران کنند.

به گفته مدیرعامل بانک کارآفرین، انعقاد قراردادهای متقابل اینچنینی موجب گذر از این عقب ماندگی ها خواهد شد و به بخش دانش بنیان ها کمک شایانی می کند تا بتوانند نقش خود را به عنوان جبران‌گر کاستی های موجود در بخش فناوری به خوبی ایفا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بانک کارآفرین با رویکرد حمایت از کارآفرینی و اشتغال زایی در سال های گذشته حمایت های زیادی از شرکت های دانش بنیان داشته و امضاء تفاهم نامه حاضر نیز در راستای کمک به این شرکت ها و کاهش عقب ماندگی مختلف از سوی شرکت های دانش بنیان و بخش مالی کشور است.

وی پیام سالانه مقام معظم رهبری را نشانگر اهمیت بیش از پیش حوزه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان خواند و تاکید کرد: ما در بانک کار آفرین، حمایت از این بخش را در سال گذشته آغاز کردیم، چرا که می‌دانستیم مسیر آینده و پیش روی کشور در دستان دانش بنیان هاست.

بهاروندی با اشاره به این که در شرایط آغاز برنامه هفتم توسعه هستیم باید فرهنگ اقتصادی بر مبنای رشد برنامه‌ریزی و هدایت شود، افزود: حمایت از شرکت های دانش بنیان واقعی مایه افتخار و خرسندی است و همکاری های مشترک فی مابین بانک و صندوق موجب خواهد شد تا شرکت های واقعی حمایت شده و ایده های خلاق اجرایی شوند.

وی با اشاره به راهبرد اصلی بانک کارآفرین در سال جاری مبنی بر حمایت از حوزه های سلامت، غذا و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد: باید مبنای فعالیت ما نه حمایت شعاری که حمایت واقعی از ایده ها و شرکت هایی باشد که می‌توانند کشور را در دنیا سرآمد کنند و در کنار صندوق نوآوری و شکوفایی به این مسیر ادامه خواهیم داد.

تفاهم نامه صندوق نوآوری و بانک کارآفرین

نخستین گام اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان برداشته شد

دکتر علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در نشست امضای تفاهم‌نامه با بانک کارآفرین گفت: با امضای این تفاهم نامه نخستین گام اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان در راستای اجرای ماده ۱۸ قانون مزبور مبنی بر سرمایه‌گذاری مشترک بانک‌ها با صندوق نوآوری در اجرای طرح‌های دانش بنیان برداشته شد.

وی ادامه داد: البته بر آن هستیم تا تفاهم نامه های مشابه دیگری نیز با سایر بانک‌ها در راستای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کشور امضا کرده و گام‌های مشترک برداریم.

وحدت تاکید کرد: جان کلام این است که برای رفع بسیاری از مسائل کشور باید به سراغ توسعه اقتصاد دانش‌بنیان برویم و در این باره بانک‌ها می‌توانند نقش مهمی در هدایت جریان نقدینگی به سمت تامین مالی نوآوری ایفا کنند.

وی ادامه داد: صندوق نوآوری نقش تسهیل گرانه خود برای تعامل میان بانک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان را ایفا خواهد کرد. البته با ظرفیت قانونی موجود شرایط برای رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه فعالیت‌ها و تولیدات‌ آنها در کشور وجود دارد.

تفاهم نامه صندوق نوآوری و بانک کارآفرین

در این مراسم دکتر علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با برشمدرن محورهای این تفاهم نامه گفت: سعی کردیم شرایط را طوری فراهم کنیم که محورهای تفاهم‌نامه از روز بعد از امضای آن قابلیت اجرایی شدن داشته باشد. در تفاهم‌نامه حتی نحوه مدیریت و چهارچوب و اعداد را پیش بردیم و به توافق اولیه دست پیدا کردیم و می‌توانیم آن را از همین امروز اجرایی کنیم.

تفاهم نامه صندوق نوآوری و بانک کارآفرین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =