رئیس جمهور با تاکید بر پیشرفت کشور در ارائه تولیدات دانش بنیان، خواست تا اقدامات لازم برای صدور محصولات دانش‌بنیان کشورمان به این کشورها با جدیت پیگیری شود.

برنامه‌ریزی برای صادرات تولیدات دانش‌بنیان ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه یکشنبه هیات دولت با اشاره به لزوم برنامه ریزی برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان، گفت: با توجه به استقبال کشورهای دوست منطقه ای و فرامنطقه ای از دستاوردهای ایران در عرصه محصولات دانش بنیان، مسئولان برنامه ریزی لازم برای صادرات تولیدات دانش بنیان به این کشورها را برنامه ریزی کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مسیر خدمت به مردم، عرصه همواری نیست به سختی های این مسیر اشاره کرد و افزود: در عین حال دشمن هم با ایجاد مانع به دنبال سخت‌تر کردن مسیر است، اما مرد میدان باید با روحیه قوی و اعتماد و اتکاء به خدا گام بردارد.

وی ادامه داد: پیشرفت امور کشور در گرو تصمیمات و اقدامات به موقع، کارشناسانه، مقتدرانه و پیگیری مجدانه است و هرگونه سستی در انجام مسئولیت، کار را با وقفه مواجه می‌کند و حصول نتیجه مطلوب را به تاخیر می‌اندازد.

رئیسی بر همین اساس به همه همکاران دولت متذکر شد هر جا در مسیر خدمت به مردم یقین حاصل کردند که انجام کاری ضرورت پیشرفت کشور است، با جدیت و قوت و با توکل به خدا و بدون تردید و دودلی آن را انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت‌های حوزه دانش‌بنیان در کشور و تاکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه تولید در این عرصه، گفت: همه روسای جمهور که در ماه‌های اخیر به ایران سفر کرده‌اند، اقتدار، جایگاه و توانمندی‌ کشورمان و دستاوردهای جوانان ایرانی در حوزه دانش‌بنیان را تحسین کرده‌اند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به توافقات به دست آمده میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست، این توافقات را نتیجه تغییر نگاه در دیپلماسی در یک سال گذشته دانست و گفت جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن همه اسناد و توافق‌ها اهتمام خواهد داشت.

رئیسی در بخش پایانی صحبت‌های خود به ضرورت رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای تحقق نامگذاری سال اشاره کرد و از دستگاه های اجرایی مرتبط با این حوزه خواست، بر مبنای این جهت‌گیری مبنایی در دولت گام بردارند و با جدیت نسبت به رفع مشکلات بکوشند.

وی در این زمینه تاکید کرد: هیچ واحد تولیدی نباید به هیچ وجه و با هیچ بهانه‌ای تعطیل و یا روند کاری آن با اخلال مواجه شود.

تصویب آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت

همچنین در جلسه روز گذشته هیات وزیران، در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ و به منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور حوزه سلامت، افزایش کیفیت و بهره‌وری از طریق تولید دانش‌بنیان، ارتقای توان و تاب‌آوری کشور در حوزه سلامت و توسعه زنجیره محصولات دانش‌بنیان رقابت‌پذیر و به استناد قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر «آیین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در حوزه سلامت» را به تصویب رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =