سخنگوی صنعت آب کشور با اشاره به تامین مطمئن آب در تابستان سال جاری، گفت: مدیریت مخازن و سدها، کنترل هفتگی برنامه منابع و مصارف سدها، اولویت جدی وزارت نیرو است.

تدابیر وزارت نیرو برای عبور از تنش آبی تابستان

به گزارش کارآفرین نیوز، فیروز قاسم‌زاده با اشاره به محدودیت منابع آبی به دیل اقلیم کشور ایران، گفت: به‌ منظور مدیریت مطمئن تامین آب به‌ ویژه در بخش شرب، مدیریت مخازن سدها و کنترل هفتگی برنامه منابع و مصارف سدها از اولویت‌های جدی وزارت نیرو در دولت سیزدهم بوده، به‌ طوری که خروجی مخازن سدها در سال جاری با کنترل صورت‌گرفته روی مصارف حدود ۲۳ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به وضعیت بارندگی های کم در دو سال اخیر و برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه آب شرب و کشاورزی برای عبور بدون تنش از کم آبی تابستان سال جاری، افزود: ممنوعیت کشت‌های پُرآب‌بر از جمله برنج در استان‌های مختلف کشور یکی از موضوعاتی است که باید با همکاری وزارتخانه‌های نیرو، کشاورزی و مشارکت مردم ساماندهی شود؛ این کشت‎‌ها قطعا نباید در استان‌هایی که پتانسیل پایین منابع آب دارند صورت بگیرد.

در پایان این مقام مسئول از تلاش برای رفع محدودیت‌های آبی در کشور خبر داد و گفت: از مردم درخواست دارم برای رعایت الگوی مصرف مطابق اطلاع‌رسانی‌های وزارت نیرو عمل کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =