هوش مصنوعی در صورت بهره‌گیری مناسب به پیشرفت و بهره‎‌وری دو چندان در فضای کسب و کار و تجارت الکترونیک کمک می کند.

هوش مصنوعی در اقتصاد و تجارت الکترونیک-۲

به گزاررش کارآفرین نیوز، در بخش اول گزارش مزایای هوش مصنوعی در اقتصاد، به برخی ویژگی‌های این تکنولوژی کاربردی در دنیای فناوری و اقتصاد و بخش‌هایی از تاثیرات و الگوریتم‌های هوش مصنوعی بر این علم و دنیای آن پرداختیم، در قسمت دوم این گزارش به ادامه ویژگی‌ها و تاثیرات هوش مصنوعی بر دنیای اقتصاد و تجارت الکترونیک می‌پردازیم:

عصر هوش مصنوعی

هزینه هوش مصنوعی از نظر قدرت محاسبه و از نظر ابزاری ارزان تر خواهد بود، هر ابزار جدید به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا زمان کمتری را برای بهبود مشکلات صرف کنند، همچنین می‌توان افزایش استفاده از محاسبات GPU (واحد پردازش گرافیکی) را با توجه به کاهش هزینه‌های هوش مصنوعی نشان داد.

پیش بینی فروش سه ماهه بعدی یک شرکت اقتصادی و تولیدی، تقریبا مشکل است، اما توسعه یک وسیله نقلیه خودران هم مشکل یک دهه قبل بود، کاهش هزینه‌ها نیز با استفاده از هوش مصنوعی در حال تغییر روش تفکر انسان است.

ما قبلاً در محیط‌های کنترل شده مانند کارخانه‌ها از وسایل نقلیه خودکار استفاده می‌کردیم، جایی که می‌توان با استفاده از علم برنامه نویسی به صورت مختلف وسیله نقلیه را برنامه‌ریزی کرد. تغییر طرز تفکر و توجه به این مسئله به عنوان یک مشکل پیش بینی شده به مهندسان کمک کرد تا اتومبیل‌های خودران را تولید کنند که در طبیعت و دنیای خارج از کارخانه نیز قابل استفاده است.

مهندسان به هوش مصنوعی آموزش می‌دهند که انسان در شرایط مختلف چگونه رفتار می‌کند و این امکان تولید پردازنده هوشمندی را فراهم می‌کند که به رانندگان اجازه می‌دهد که خستگی رانندگی هزاران مایل را از خود به عهده هوش مصنوعی بگذارند، هرچند که هنوز این فناوری به تکامل بیشتری احتیاج دارد. هوش مصنوعی یاد گرفت که انسان چه کاری انجام می‌دهد و شروع به پیش بینی آنچه باید انجام دهد داد.

در اینجا یک سوال مهم وجود دارد: آیا هوش مصنوعی بر استراتژی و مدل های تجاری شرکت ها تأثیر می گذارد؟

هوش مصنوعی به عنوان ابزاری پیش بینی کننده است که به شما کمک می کند تا برخی تصمیمات را بگیرید، ممکن است مشخص نباشد که چگونه بر استراتژی های مختلف تأثیر می گذارد، زیرا فقط ابزار دیگری است که به شما کمک می کند تا بهتر تصمیم بگیرید. اما اگر به هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار پیش بینی فکر کنید که می تواند با دقت بالا پیش بینی کند ممکن است خود استراتژی ها را نیز تغییر دهد.

هنگام خرید کالا، فروشگاه های اینترنتی بسته ها را به دفتر یا خانه ما حمل می کنند، همچنین می دانیم که موتور پیشنهادی دارند و هنگام مرور صفحات مواردی را به شما پیشنهاد می کند. ما همه موارد توصیه شده را خریداری نمی کنیم، اما حداقل مواردی را که ممکن است به آنها علاقه داشته باشیم توصیه می کند.

فرض کنیم هوش مصنوعی سایت، پیش بینی آنچه را که می خواهید خریداری کنید با دقت بالا آغاز کرده است، اگر شروع به خرید ۸۰ درصد از موارد توصیه شده کرده اید، ممکن است تصمیم بگیرد که کالاها را حتی قبل از خرید آنها ارسال کند و سپس ما خرید کنیم، این یک تغییر عظیم در استراتژی کسب و کارها و تکنولوژی هوش مصنوعی خواهد بود، تمام این تغییر استراتژی ها نیز به نفع هوش مصنوعی است که از دقت پیش بینی بالاتری برخوردار است وصرفه جویی خیلی خوبی در وقت افراد می کند.

انسان ها هوش مصنوعی را تکمیل می‌کنند

انسان ها می توانند در سه زمینه آموزش، توضیح و پایداری، هوش مصنوعی را تکمیل کنند، هوش مصنوعی برای یادگیری به داده هایی نیاز دارد که به آن مرحله آموزش می گویند و پس از آن می تواند پیش بینی کند.

در آینده ممکن است عوامل آموزشی داشته باشیم که منحصراً بر آموزش هوش مصنوعی مبتنی بر الزامات تجارت متمرکز شوند. اگر کارخانه باشد، یک متخصص می‌تواند مسئول آموزش یک ربات باشد که در یک تجارت الکترونیکی مسئول جمع آوری داده ها و پیش بینی آن ها باشد.

​هوش مصنوعی انسان

پتانسیل هوش مصنوعی به انسان قدرت تفکر دقیق تری می بخشد زیرا هوش مصنوعی پیش بینی ها را سریع تر و دقیق تر از هر زمان دیگری انجام می دهد. این دانش و قدرت تصمیم گیری که زمان را به شدت کاهش می دهد برای کسب و کارهای نوین امری حیاتی است که انسان با فراگیری آن می تواند به درجات بالاتری در فضای کسب و کارهای الکترونیکی برسد.

و در پایان باید گفت :‌اگرچه برخی نگرانی ها وجود دارد که ربات ها کارایی بیشتری نسبت به نیرو انسانی دارند و بنابراین کارگران انسانی در آینده کنار گذاشته می شوند اما مارکوس شفر، رئیس برنامه ریزی تولید در مرسدس بنز می گوید: در تلاش برای به حداکثر رساندن بهره وری با استفاده از نیروی انسانی، بخش بزرگی در فرآیندهای صنعتی وجود دارد. " فن آوری های جدید در کارهای ما تغییرات چشمگیری به وجود می آورند، اما اختراع گاوآهن نه نیاز کارگران مزرعه را برطرف کرد و نه اختراع رایانه نیاز ریاضیدانان را به طور کامل برطرف کرد. مانند تمام انقلاب های فناوری از ظهور هوش مصنوعی برای کمک به بشریت برای دستیابی به الگوی جدید استفاده می شود، نه جایگزینی کامل آن".

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =