سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه از آمادگی ایران برای انتقال تجارب به ترکمنستان در زمینه‌های تامین اجتماعی،‌ بهزیستی و ... خبر داد و افزود: بسته‌های مشترک اشتغال‌زایی بین دو کشور تدوین می‌شود.

طراحی بسته‌های مشترک اشتغالی بین ایران و ترکمنستان

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدهادی زاهدی‌وفا در دیدار با "ساپار دوردی تولی‌یف" معاون رئیس کابینه وزرای جمهوری ترکمنستان، از توسعه همکاری های بین دو کشور در زمینه های مختلف خبر داد و افزود: بسته های مشترک کارآفرین و توسعه اشتغال بین دو کشور تدوین خواهد شد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به امنیت بالای مرزهای دو کشور اشاره کرد و بیان داشت: این امکان ظرفیت مناسبی برای رونق تجارت و همکاری بین دو کشور محسوب می شود.

زاهدی‌وفا به پتانسیل‌های وزارت کار در حوزه‌های انرژی، حمل‌ و نقل ریلی، دریایی و هوایی، گردشگری و ساختمان اشاره کرد و گفت: می‌توانیم با نگاه به گذشته و ترسیم چشم‌اندازهای نو در اقتصاد مرزی دو کشور تحول ایجاد کنیم.

ترکمنستان

ایران آماده انتقال تجارب به ترکمنستان

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های بهزیستی، آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای و تامین اجتماعی تجارب ارزشمندی دارد که آماده‌ایم در زمینه انتقال آن به طرف ترکمن همکاری های لازم را داشته باشیم.

وی امضای تفاهم‌نامه همکاری را فرصت خوبی برای شناخت ظرفیت‌های دو طرف عنوان کرد و گفت: از برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های مشترک برای تقویت بخش خصوصی استقبال می‌کنیم.

معاون رئیس کابینه وزرای جمهوری ترکمنستان نیز در این دیدار با تبریک انتصاب سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی این کشور برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه رفاه اجتماعی و توسعه اقتصادی خبر داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =