با گسترش کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و دیجیتالی شدن امور در جهان، کسب و کارهای هوشمند در ایران نیز رشد قابل توجهی پیدا کرده به نحوی که تاکنون در این عرصه، ۴۰۵ محصول هوشمند ایرانی تولید و ارائه شده که از دیجیتالی کردن اسناد تا پردازش و ذخیره‌سازی داده‌ها و ارائه خدمات هوشمند در عرصه سلامت و پزشکی را در بر می‌گیرد.

۴۰۵ محصول هوشمند ایرانی تولید شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مفهوم هوشمندسازی کسب‌ و کارها به دلیل اهمیت بالای آن به یک مبحث جدی در جامعه، دانشگاه و صنعت تبدبل شده است. این مفهوم در تعریفی جهانی به معنای دیجیتالی کردن اسنادی مانند برگ خریدها، بایگانی‌ها، محصولات و استفاده از آن ها برای پردازش، ذخیره سازی یا اشتراک گذاری این داده‌ها است.

اعتقاد بسیاری از سازمان‌ها این است که بهبود فرآیندهای کسب‌ و کار به سمت دیجیتالی شدن و دیجیتال سازی، آن ها را سودآورتر کرده و امروزه با توجه‌ به اینکه در کسب و کارها رقابت نزدیکتر شده، بهتر است برای هوشمند سازی کسب‌ و کار مدیران موضوع دیجیتالی را در اولویت کار خود قرار دهند.

این مفهوم جهانی در دنیا توسعه یافته و در ایران نیز شرکت های زیادی وارد این حوزه شده اند. طبق آخرین آمار موجود در حال حاضر در این زمینه ۴۰۵ محصول هوشمند تولید شده است.

هوشمند سازی

این محصولات شامل «دستگاه تمام خودکار شمارنده قرص و کپسول»، «دستگاه تمام‌خودکار شمارش و بسته‌بندی قرص جوشان»، «سامانه مدیریت پرسنل (nobitrack)»، «سامانه هوشمند مکان‌یابی و بازاریابی در مراکز خرید»، «نرم افزار جامع فروشگاهی سبز»، «سامانه مدیریت غذا و محصولات آرایشی بهداشتی»، «سامانه ردیابی پرسنل (درنا)»، «سامانه اتوماسیون جامع مدیریت ورزشی حکیم» و غیره هستند.

محصولاتی که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به تولید رسیده اند و این کار داده های مختلف، پراکنده و ناهمگون یک سازمان را یکپارچه و منسجم می کند و از طریق تشکیل پایگاه داده تحلیلی و با استفاده از روش ها و برنامه های کاربردی می تواند گزارش های تحلیلی و چند بعدی را برای تصمیم گیری مدیران سازمان ها فراهم کند.

هوشمند سازی

در واقع هوشمندسازی کسب‌ و کارها راهی است برای آسان‌تر کردن مدیریت کسب و کارها، در سال‌های اخیر روش‌ها و تکنولوژی‌های بسیاری پا به عرصه وجود گذاشته‌اند که بدون آن‌ها به راحتی نمی‌توان زندگی کرد.

این کار با نشان دادن داده‌های موجود و همچنین تاریخچه آن‌ها در چارچوب یک کسب و کار به آن شرکت کمک کند که در تصمیم گیری بهتر عمل کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =