معاملات بازار کریپتو در روزهای اخیر به گونه‌ای پیش می‌رود که گویی درصد ریزش قیمت‌ها از زمان پیشی گرفته و هر لحظه بر نگرانی معامله‌گران و هولدرها افزوده می‌شود.

دهمین هفته متوالی خونین بازار کریپتو

به گزارش کارآفرین نیوز، گرچه در روزهای گذشته بسیاری از استراتژیست های بازار کریپتو، محدوده ۲۳ هزار دلار را محدوده حمایتی بیت کوین می دانستند اما امروز و تنها دو روز پس از پیش بینی فوق، بیت کوین در لحظه انتشار خبر به ۲۰ هزار و ۱۹۶ دلار رسید که ریزش روزانه ۹.۶۳ درصدی را نشان می دهد.

تا روز گذشته، بسیاری از تحلیلگران از بیت کوین ۱۳ هزار دلاری سخن می گفتند اما امروز فرانسیس هانت (Francis Hunt) که به تک تیرانداز بازار شناخته می شود اعلام کرد: ۸ هزار دلار دور از ذهن نخواهد بود.

اتریوم

اتریوم نیز قدم به قدم در پی پیشتاز بازار در مسیر سقوط قرار گرفت تا با ریزش ۱۰.۲۵ درصدی روزانه، در محدوده هزار و ۶۳ دلار معامله شود.

فقط در همین هفته، اتریوم از قیمت پایانی معاملات هفته گذشته، حدود ۲۹ درصد سقوط کرده است. با احتساب این هفته، بیت کوین تاکنون ۷۸.۵ درصد از سقف تاریخی خود سقوط کرده است.

از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون، این اولین بار است که اتریوم به مرحله اشباع فروش (Oversold) می رسد. از دو روز گذشته و با آغاز معاملات هفتگی؛ اتریوم به سطح اشباع رسید. مرحله اشباع فروش، زمانی است که هیجان ناشی از ترس موجب می شود یک نماد یا یک دارایی در قیمتی پایین تر از ارزش ذاتی خود معامله شود.

آخرین بار، چنین مرحله ای در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ به پایان رسیده بود و معاملات، روند صعودی خود را آغاز کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =