رئیس سازمان بورس با اعلام توافق با قوه قضائیه به منظور انجام برخی اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرم در بازار سرمایه،‌ از فعالیت و سهامداری حدود ۶۰ میلیون نفر در بورس خبر داد.

تفاهم‌نامه مقابله با جرائم بورسی پیش از وقوع امضاء‌ شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مجید عشقی با اشاره به امضاء تفاهم نامه سازمان بورس و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در جهت حمایت از بازار سرمایه، گفت:‌ با توجه به فعالیت و سهامداری حدود ۶۰ میلیون ایرانی در بازار سرمایه، باید به دنبال راهکارهای جلوگیری از وقوع جرم باشیم.

رئیس سازمان بورس ادامه داد:‌ بروز تخلفات در ذیل بازار سرمایه، زمان زیادی از قوه قضائیه می گیرد؛ بنابراین از سال های گذشته نیز برنامه ریزی ها در تمامی ارکان سازمان بورس به نحوی بوده که از طریق بکارگیری فرایندهایی، بتوانیم از وقوع تخلفات و جرائم بورسی پیشگیری کنیم.

عشقی با اشاره به جلسه قبلی قوه قضاییه و سازمان بورس، اظهار داشت: در این مدت زمان موضوع انتشار دامنه مظنه برای تمام معامله‌گران و اصلاحات ساختاری در رابطه با دامنه نوسان انجام شده است. همچنین اصلاح و تقویت دیده‌بان سلامت بازار نیز در دستور کار قرار گرفته و از ظرفیت گزارش‌های مردمی در حال بهره‌برداری هستیم.

تامین نیازهای بازار سرمایه در اصلاحیه جدید قانون

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهار داشت: هم اکنون پیش نویسی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تهیه شده که به نظر می‌رسد احتیاج به اصلاحاتی دارد. اینطور که پیداست قانون‌گذاران در رابطه با ایراد قوانینی متناسب به جرم و مجازات تحفظ دارند؛ که این رویکرد باید اصلاح شود.

رئیس سازمان بورس اظهار داشت: این طرح پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی به صحن علنی می‌رود و احتمال تصویب آن وجود دارد که پیش از این باید تدابیری اندیشیده شود که نیازهای بازار سرمایه تامین شود.

وی افزود: تمام تلاش خود را در زمینه کسب و حفظ اعتماد مردم به کار بستیم، اقدامات مناسبی در این رابطه در بخش روابط عمومی سازمان بورس رخ داده است.

عشقی در پایان خاطر نشان کرد: تضمین می‌دهم که این تفاهم‌نامه در حد یک تفاهم ساده باقی نماند و نتایج اجرایی و ملموس آن را در آینده نه چندان دور مشاهده کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =