شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات این هفته در مجموع رشد داشته و نسبت به ابتدای هفته، ۴۶ هزار واحد مثبت شده است. در عین حال،‌ پس از رشد ۵۴ هزار واحدی دو روزه یکشنبه و دوشنبه هفته جاری،‌ در روز چهارشنبه شاخص کل حدود ۱۰ هزار واحد عقب نشینی را به ثبت رساند و از این طریق پرونده معاملات واپسین روزهای بهار ۱۴۰۱ نیز بسته شد.

پیشروی ۴۶ هزار واحدی شاخص کل بورس

به گزارش کارآفرین نیوز،‌ بررسی روند معاملات انجام شده در بورس اوراق بهادار تهران در واپسین روزهای بهار ۱۴۰۱ نشان می دهد با اینکه شاخص کل بورس با رشد حدود ۵ هزار واحدی معاملات هفته منتهی به ۱۸ خردادماه سال جاری را به اتمام رسانده بود، روز شنبه هفته جاری را با ریزش ۲ هزار واحدی آغاز کرد و در این روز شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۸ هزار واحد قرار گرفت.

با این حال،‌ معامله گران بورسی در روز نخست هفته، بیش از ۵.۴ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۸۹ هزار فقره معامله را به ارزش ۳۵۲۴ میلیارد تومان دادوستد کردند.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند سال گذشته یکی از مشکلات بزرگ ایجاد شده برای صنایع بورسی، کمبود برق و قطعی های اتفاق افتاده بوده که این مسئله بر عملکرد این شرکت ها اثر منفی قابل توجهی داشته است. از اینرو یکی از ریسک های بزرگ در تابستان سال جاری نیز مربوط به همین مسئله خواهد بود.

بورس تهران

جهش دو روزه ۵۴ هزار واحدی

روز یکشنبه ۲۲ خردادماه اما بورس در یک روند افزایشی قرار گرفت و ۱۴ هزار واحد در این روز رشد کرد و شاخص کل در کانال یک میلیون و ۵۳۲ هزار واحد قرار گرفت. طی این روز،‌ بیش از ۶.۶ میلیارد سهام حق‌ تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۲۳ هزار فقره معامله به ثبت رسید.

در روز دوشنبه،‌ شاخص کل بورس یک رشد حدود ۴۰ هزار واحدی را تجربه کرد و در این روز شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۱ هزار واحد قرار گرفت. در این روز که شاخص کل بورس تهران رشد قابل قبولی را به ثبت رساند،‌ ۲.۵۵ درصد بازده به ثبت رسید.

طی روز دوشنبه هفته جاری،‌ ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۴۳ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومان افزیش یافت.

پایان هفته بورس با ریزش بسته شد

روز سه شنبه نیز شاخص کل بورس تهران دو هزار و ۶۰۰ واحد دیگر رشد کرد و از این طریق، شاخص در کانال یک میلیون و ۵۷۴ هزار واحد قرار گرفت.

در این روز، معامله گران بیش از ۷.۷ میلیارد سهام، حق‌ تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۹۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

معاملات روز چهارشنبه و پایان هفته بورس تهران با افت همراه شد و در این روز داد و ستدهای بازار سرمایه با افت ۹ هزار و ۷۳۸ واحدی (۰.۶۲ درصد) شاخص کل پایان یافت و شاخص کل در ارتفاع یک میلیون و ۵۶۴ هزار واحدی قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =