کمتر از ۲۴ ساعت از افزایش نرخ بهره در آمریکا نمی‌گذرد که بانک مرکزی انگلیس نیز از پنجمین مرحله افزایش نرخ بهره از زمان آغاز پاندمی خبر داد.

پس‌لرزه ریزش متوالی پوند در بانک مرکزی انگلیس

به گزارش کارآفرین نیوز، هنوز یک شبانه روز از افزایش نرخ بهره در آمریکا نگذشته است که بانک مرکزی انگلیس (BoE) اعلام کرد در نشست امروز راجه به میزان افزایش نرخ بهره در این کشور تصمیم گیری خواهد شد.

در زمان اعلام خبر افزایش نرخ بهره در آمریکا در روز گذشته، نرخ برابری پوند به دلار در پایین ترین سطح یعنی حدود ۱.۲ قرار داشت.

نرخ تورم در انگلیس به بالاترین سطح ۴۰ سال اخیر رسیده و برآوردها از احتمال دو رقمی شدن تورم در سه ماه سوم سال حکایت دارد که وقوع رکود در اقتصاد این کشور را تشدید می کند.

بانک مرکزی انگلیس

در نشست ۴ می ۲۰۲۲ بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره با افزایش ۰.۲۵ درصدی به یک درصد رسید. در همان نشست؛ بسیاری از شرکت کنندگان، با افزایش ۰.۵ درصدی موافق بودند، اما در نهایت ۰.۲۵ درصد افزایش تصویب شد.

حالا و کمتر از یک ماه و نیم از افزایش قبلی نرخ بهره، بانک مرکزی انگلیس از تصمیم گیری برای افزایش مجدد نرخ بهره خبر می دهد به گونه ای که تحلیلگران از قطعیت تصویب و اجرای آن خبر می دهند.

کاهش درآمدها، کاهش قدرت خرید و افزیش تورم، مهم ترین عناوینی است که امروز در نشست بانک مرکزی انگلیس مورد بحث قرار خواهد گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =