با وجود رشد قیمت انواع سکه و طلا در بازار هفته‌های اخیر، ‌ نرخ‌ها پس از ریزش قیمت ارز از روز سه‌شنبه هفته جاری روند نزولی به خود گرفته و حباب نرخ‌ها در حال تخلیه است. انتظار می‌رود با ادامه روند کاهشی نرخ ارز، در هفته آینده نیز قیمت‌ها در بازار طلا و سکه نزولی باشد.

افزایش قیمت سکه و طلا متوقف شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی قیمت انواع سکه در معاملات هفته جاری نشان می دهد که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در روز شنبه ۲۱ خردادماه سال جاری، ‌ با کاهش ۵۰ هزار تومانی نسبت به روز پنج شنبه هفته گذشته، ۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قدیم نیز با ۲۹۰ هزار تومان رشد، ‌ ۱۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بوده است.

طی هفته های گذشته قیمت ها در بازار سکه و طلا روند افزایشی داشته که بنا به گفته کارشنسان بیشتر متاثر از رشد نرخ ارز در بازار و افزایش قیمت ها در بازار طلای جهانی است.

با نزولی شدن قیمت ارز در بازار، انتظار می رود طی هفته آینده قیمت سکه و طلا روند نزولی داشته باشد.

رشد قیمت‌ها تا نیمه هفته

در عین حال، ‌ طی یکشنبه هفته جاری قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ۱۹ هزار تومان رشد داشته و یک میلیون و ۵۰۴ هزار تومان فروخته می شد. همچنین هر قطعه نیم سکه نیز با ۴۰۰ هزار تومان رشد، ۹ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان بود. در جریان معاملات روز یکشنبه، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۹۲۰ هزار تومان رشد یافته بود.

روز دوشنبه قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان و هر ربع سکه نیز ۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان بود. طی روز دوشنبه هفته جاری، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۵ هزار تومان افزایش داشته و به یک میلیون و ۵۰۹ هزار تومان رسید.

سه شنبه هفته جاری با ریزشی شدن نرخ ها در بازار سکه و طلا، ‌ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار ۴۳۰ هزار تومان کاهش یافت و ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین قیمت طلا نیز در این روز ۴۸ هزار تومان کاهش داشته و به یک میلیون و ۴۶۱ هزار تومان رسید.

روز چهارشنبه نیز ریزش ها در بازار سکه و طلا ادامه دار بود و در این روز قیمت ها از ۷۰ تا ۶۲۰ هزار تومان در انواع سکه ریزش کرد. در روز چهارشنبه، ‌ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان و نیم سکه نیز ۸۸۱ هزار تومان به فروش رفت.

سکه و طلا

ریزش قیمت سکه و طلا در بازار

همچنین روز گذشته، ‌ ربع سکه ۵ میلیون ۷۶۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز ۳ میلیون و ۹۰ هزار تومان فروخته می شد.

در روز پنج شنبه، بررسی قیمت ها در بازار انواع سکه و طلا نشان داد که قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در این روز ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که نسبت به روز گذشته، ۱۹۰ هزار تومان افت داشته است.

در بازار روز پنج شنبه نیز مانند دو روز قبل از آن، نرخ ها به صورت کامل روند کاهشی به خود گرفته بود. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در این روز ۱۴ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تومان قیمت خورد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =