معاون اداره صادرات بانک مرکزی با اعلام اینکه خروج بیش از ۵ هزار یورو ارز و یا معادل آن در سفرهای هوایی و دو هزار یورو در سفرهای زمینی ممنوع است، گفت: واردات ارز به هر میزان به کشور معاف از مالیات خواهد بود.

خروج ارز بیش از ۵ هزار یورو و معادل آن از مرز هوایی ممنوع است

به گزارش کارآفرین نیوز، بهزاد لامعی با اشاره به اینکه سیاست های جدید بانک مرکزی باعث کاهش نرخ ارز شده است، گفت: خرید و فروش ارز در شبکه رسمی نیز در حال کاهش است.

معاون اداره صادرات بانک مرکزی اظهارداشت: سیاست هایی به منظور تسهیل ورود اسکناس ارز به کشور توسط صادرکنندگان و همچنین روان سازی خرید و فروش در شبکه رسمی صرافی ها، اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این سیاست میزان خرید و فروش در شبکه رسمی صرافی های کشور به رقم خوبی رسید و موجب شد میانگین نرخ ارز در شبکه صرافی ها به زیر ۳۱ هزار تومان کاهش یابد.

امکان فروش ارزهای خانگی به قیمت توافقی

لامعی گفت: تفاوت نرخ های ارز در تابلوهای صرافی های دارای مجوز و معتبر به دلیل رقابت است، اما نرخ هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود مورد تایید ما نیست زیرا جوسازی و نرخ های غیر معاملاتی است و مردم باید مراقب اینگونه نرخ سازی ها باشند.

وی افزود: بانک مرکزی برای ابهام زدایی و پاسخ به پرسش هایی که مطرح شده بود اطلاعیه جدیدی منتشر کرد که بر اساس آن اشخاص حقیقی و حقوقی با اظهار ارز در گمرک، می توانند بدون هیچگونه ممانعتی و معاف از مالیات ارز وارد کشور کنند.

لامعی با بیان اینکه خروج بیش از ۵ هزار یورو یا معادل آن در سفرهای هوایی و ۲ هزار یورو یا معادل آن در سفرهای زمینی از کشور ممنوع است گفت: کسانی که ارز خانگی یعنی حداکثر ۱۰ هزار یورو یا معادل آن ارز دارند می توانند به شبکه صرافی های رسمی کشور مراجعه کنند و اسکناس خود را با نرخ های توافقی بفروشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =