هنوز تحلیلگران بازار رمز ارز به اجماع نرسیده‌اند که خرید نهنگ‌های سابق که در کمین خرید در کف نشسته بودند پایان یافته و معاملات گاوی بازار آغاز شده یا افزایش قیمت امروز؛ مقطعی و گذرا است.

ریزش بازار رمز ارزها متوقف شد؟

به گزارش کارآفرین نیوز، حدود ساعت چهار و ربع روز شنبه (۱۸ ژوئن)، بیت کوین با ۱۷ درصد سقوط روزانه به ۱۷ هزار و ۷۴۹ رسید و بسیاری از سرمایه گذارانی که به امید بازگشت قیمت ها، تصمیم به نگهداری (هولد) و عدم فروش بیت کوین خود گرفته بودند را ناامید ساخت.

دو پیشتاز بازار رمزارزها، تنها در هفته گذشته بیش از ۳۵ درصد ارزش خود را از دست داده بودند به گونه ای که اتر (ether) نیز در عصر روز شنبه با قیمت ۸۹۷ دلار معامله می شد. اما یکشنبه به ترتیب با قیمت ۱۸ هزار و ۴۰۷ دلار و ۹۵۹ دلار معامله شدند.

آخرین بار، معاملات دسامبر ۲۰۲۰، چنین قیمت هایی برای بیت کوین به خود دیده بود.

بیت کوین

برخی از تریدرهایی که در بالاترین قیمت بیت کوین یعنی در ۶۸ هزار و ۷۸۹ دلار و ۶۳ سنت در نوامبر گذشته دست به خرید زده بودند همچنان به امید بازگشت به اصل سرمایه خود، از فروش در روزهای گذشته امتناع کرده و چشم انتظار افزایش قیمت ها نشستند.

در حالی که کم کم، سرمایه گذاران با ناامیدی تمام، خود را برای ورود به سطوح قیمتی پایین تر آماده می کردند، ناگهان با آغاز معاملات روزانه ۲۰ ژوئن (امروز) ورق برگشت و معاملات گاوی بازار رونق گرفت.

در لحظه انتشار خبر، نمودارهای معاملاتی بازار با رنگ سبز پوشیده شده است و افزایش ۱۰.۴۰ درصدی؛ قیمت بیت کوین را به ۲۰ هزار و ۱۳۶ دلار رسانده است.

اتریوم نیز با افزایش ۱۳.۷۴ درصدی به هزار و ۷۵ دلار رسیده است.

بسیاری معتقد هستند نهنگ های سابق که بار دیگر برای خرید در کف (Buy the dip) کمین کرده بودند خریدهای خود را تکمیل کرده اند و حالا تداوم روند صعودی قیمت ها بسیار محتمل است.

در مقابل، برخی تحلیلگران بر این باور هستند که توقف ریزش ها مقطعی است و بار دیگر بیت کوین بر سرازیری قیمت ها به حرکت خواهد افتاد. هنوز مشخص نیست اولین هفته معاملاتی بازار رمز ارزها پس از اعلام خبر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو چگونه ادامه خواهد یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =