معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه تسهیلات جعاله جدید به صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی با هدف تحول در اکوسیستم نوآوری در استان‌ها و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.

صندوق‌های فناوری استان‌ها تسهیلات ۵ میلیاردی می‌گیرند

به گزارش کارآفرین نیوز، روح‌الله ذوالفقاری بیان کرد: در سه سال گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی موضوع توسعه نظامات منطقه‌ای نوآوری را در اولویت کاری خود قرار داده و کمک کرده همه استان‌ها حداقل یک صندوق پژوهش و فناوری با هدف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داشته باشند.

وی در ادامه افزود: صندوق به وسیله ابزارهای مالی متنوع تلاش کرده شکل‌گیری نظام تامین مالی در استان‌ها را عملیاتی کند تا شاهد آن باشیم که در حوزه نوآوری صندوق‌های پژوهش و فناوری رکن اصلی را در استان خود بازی کنند.

ذوالفقاری همچنین با تاکید بر اینکه صندوق‌های پژوهش و فناوری در سه سال اخیر، نقش عمده‌ای در تحول اکوسیستم نوآوری در استان‌ها بازی کرده‌اند، تصریح کرد: سال ۱۳۹۷ در ۱۳ استان تنها ۲۹ صندوق پژوهش و فناوری فعالیت می کردند، اما در حال حاضر ۶۰ صندوق به صورت استانی و یا در حوزه تخصصی مشغول ارائه خدمات مالی و اعتباری به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور هستند که سرمایه آن ها به بیش از هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود، لذا انتظار ما به عنوان صندوق نوآوری و شکوفایی، ترفیع جایگاه صندوق‌های پژوهش و فناوری در نظام تامین مالی کشور است.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برنامه جدید صندوق نوآوری در سال "تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین" برای تقویت صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی با هدف حمایت گسترده از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور گفت: ۵ میلیارد تومان سقف این تسهیلات جعاله است و به صورت قرض‌الحسنه اعطا خواهد شد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که صندوق‌های پژوهش و فناوری در استان‌ها به کمک پارک‌های علم و فناوری، برنامه‌های خود را برای هزینه کرد این تسهیلات ارائه دهند تا در حداقل زمان ممکن از آن بهره‌مند شوند.

ذوالفقاری در پایان اظهار امیدواری کرد که با ارائه این تسهیلات، صندوق‌های پژوهش و فناوری اجرای برنامه مشترک با ذی‌نفعان استانی را در دستور کار قرار داده تا بیش از پیش نقش حمایتی خود را در استان بازی کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =